Tibetas

Tibetas – istorinis ir kultūrinis regionas, kuris yra Tibeto plynaukštėje, į šiaurę nuo Himalajų. Didžioji jo dalis priklauso Kinijai. Tibeto istorinė sostinė yra Lasa. Daugelį amžių šis regionas buvo uždaras ir į čia patekti buvo labai sunku. Šiuo metu situacija pasikeitus, todėl turistams tai puiki vieta pažinčiai su Tibeto istorija, kultūra ir tradicijomis.

7_tashi_resized_1024w goodwp.com_21032

Potala rūmai

Potala rūmai yra muziejų kompleksas, kuris stovi Lasa mieste. Kiekvienais metais čia apsilanko tūkstančiai budistų, kurie atvyksta tam, kad atlikti ritualinę eiseną tam skirtu maršrutu. Potala rūmai savo istoriją pradėjo 7 amžiuje. Tuomet ši vieta itin tiko meditacijoms ir meldimuisi, todėl buvo nuspręsta pastatyti tam skirtus rūmus. Juose buvo 999 kambariai. Gaisro metu medinės konstrukcijos sudegė ir vėliau buvo atstatytos. Tokie rūmai, kokius dabar galime pamatyti buvo sukurti 17 amžiuje, kuomet valdė Dalai Lama V, kuriam čia buvo žiemos rezidencija. Pirmiausiai buvo pastatyti Baltieji rūmai, o tuomet Raudonieji.

121005_0011_tibet_lhasa dsc_8394

Jokhang budistų šventykla

Lasa mieste stovi Jokhang budistų šventykla. Verta paminėti, kad ji priklauso UNESCO pasaulio paveldo sąrašui. Šventykla dabartinėje Barkor aikštėje iškilo 12 amžiuje. Vieta parinkta visai neatsitiktinai, o laikantis visų Feng Shui principų. Pastato architektūra apima skirtingus indų, kinų ir nepaliečių architektūros stilius ir tradicijas. Per šį ilgą laikotarpį Jokhang budistų šventykla ne vieną kartą buvo apgriauta, tačiau vis atstatoma. Vykstant 1956 metų revoliucijai šventykla buvo apvogta ir sugadinta daug vertingų relikvijų. Nepaisant to daugelis iš jų išliko iki mūsų dienų. Jokhang budistų šventykla yra keturių aukštų, kuriuose galima pamatyti vertingus eksponatus.

Jokhang_Temple_in_Tibet johhang_temple_lhasa_tibet

Chiu Gompa vienuolynas

Nedidelis Chiu Gompa vienuolynas yra Tibeto kalnuose. Nors dydžiu jis negali pasigirti, tačiau tai yra vieta, kuri labai svarbi budistams. Čia saugoma Budos skulptūra. Pavadinimas išvertus reiškia „mažas paukštelis“. Atėjus prie vienuolyno iškart pakerės gamta. Čia atsiveria nuostabus vaizdas į Rakšastalio ir Manarsorvaro ežerus. Taip pat ir į snieguotas kalnų viršūnes.  Šiame vienuolyne gyvena iki keturių vienuolių, tad nereikėtų nustebti tuo, kad čia jų nepamatysite daug, kaip , kad įprasta daugelyje kitų vienuolynų.

74_big tibet-chiu-gompa

Guru Rinpoche urvas

Guru Rinpoche urvas yra šalia garsiojo Chiu Gompa vienuolyno. Pasak legendos čia guru Rinpoche praleido savo paskutines 7 gyvenimo dienas. Jis buvo budizmo pradininkas Tibete, todėl jis yra labai gerbiamas tikinčiųjų. Teigiama, kad guru išmokė tibetiečius budizmo paslapčių ir meno. Kai kurie tikintieji teigia, kad pernakvojus šiame urve galima pasiekti aukštą sąmoningumo lygį. Vis dėl to, tai padaryti nėra lengva, nes būtina gauti vienuolių, kurie saugo šią vietą, sutikimą. Verta paminėti ir tai, kad guru Rinpoche yra antroje vietoje, po Budos. Nors pats urvas nėra didelis, tačiau labai populiarus. Čia vienu metu viduje gali būti tik iki 5 žmonių, todėl čia visuomet didelės eilės prie įėjimo.

GuruRinpocheCave.jpg chhiu_mani-2 (1)

Shigatse miestas

Shigatse miestas įkurtas 3900 metrų aukštyje. Tai populiari vieta tarp turistų, kurie atvyksta į Tibetą. Kadaise miestas buvo svarbus prekybos ir administracinis centras, kuriame buvo įkurta Karališkoji rezidencija. Senovinio miesto istorija prasidėjo 2 amžiuje. Šiuo metu Shigatse yra pakankamai šiuolaikiškas miestas, kuriame sutvarkyta aplinka, švarios gatvės, vyrauja balti kinų architektūros stiliaus pastatai ir budistų šventyklos. Tiesa, čia galima pamatyti ir istorinius pastatus. Pagrindinis Shigatse miesto lankytinas objektas yra Tashilumpo vienuolynas. Jame gyveno Dalai Lama. Vienuolyne saugoma unikali 27 metrų aukščio Budos statula. Ji pagaminta iš aukso. Taip pat Shigatse miesto apylinkėse stovi ir kitas žymus vienuolynas. Tai – Šalu. Jis buvo įkurtas 9 amžiuje ir garsėja nuostabiomis freskomis.

55 106514148.uOI8YsvT.TibetOct083206

Yumbulagang tvirtovė

Jarlung lygumoje ant kalvos stovi Yumbulagang tvirtovė. Šalia teka to paties pavadinimo upė. Šalia tvirtovės yra Zortang žemė, kuri laikoma pirmąją Tibeto žeme, kurioje pradėti auginti kultūriniai augalai. Yumbulagang tvirtovė buvo pastatyta 2 a. pr. m. e. Per ilgą istoriją čia gyveno daugybė kilmingųjų. 7 amžiuje tvirtovė tapo šventa vieta, o praėjus tūkstančiui metų Dalai Lama čia įkūrė vienuolyną. Dabartinis tvirtovės pastato vaizdas buvo sukurtas 1983 metais vykusios rekonstrukcijos metu. Čia saugomos vertingos relikvijos ir meno kūriniai. Labiausiai lankytojus žavi senosios freskos ir statulos.

Yumbulagang-650x336

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x