Tbilisis

Šalia Kuros upės įkurta Gruzijos sostinė – Tbilisis. Tai daugiatautis miestas, kuriame susipina įvairių tautybių kultūros ir papročiai. Daugelį amžių menanti istorija ir architektūriniai paminklai vilioja turistus pažinti šią šalį. Nepraleiskite progos paragauti čia gaminamų vynų, kurie pasižymi ypatingu aromatu ir skoniu.

TBI2_8_1980TbilisiLeftBankTBS

Sieros pirtys

Sieros pirtys yra Tbilisio traukos ir kultūros centras. Senaisiais laikais miesto gyventojai į jas susirinkdavo pramogauti ir aptarti valstybinius reikalus, o šiuo metu jos atlieka dvigubą funkciją – sveikatinimo ir poilsio. Manoma, kad sieringas vanduo labai sveika kūnui. Jis gydo reumatines ligas ir puoselėja odą. Čia galima užsisakyti ir grožio procedūrų. Tai puiki vieta pasisemti ramybės ir sveikatos.

sernye-bani-tbilisi-dostorpimechatelnosti-01d0f88825830e5444930ebce5e4e3a878

Narikala tvirtovė

Tbilisyje, ant šventojo Mtatsminda kalno, stovi išlikę senovės tvirtovės Narikala fragmentai. Tai žinomiausias miesto senovinis paminklas. Miesto gyventojai ją vadina miesto simboliu. Narikala tvirtovė buvo pastatyta 4 amžiuje, tuomet, kai buvo kuriamas Tbilisio miestas. Jos teritorijoje stūkso 12 ažiaus Šv. Nikolajaus šventykla, kurios interjeras yra išpuoštas freskomis, vaizduojančiomis scenas iš Biblijos ir Gruzijos istorijos. Nuo tvirtovės viršaus atsiveria graži panorama.

narikalad8981ca2c8286f79f59954georgia-historic-sites-narikala-003

Gruzijos Nacionalinis botanikos sodas

Tbilisio miesto centre, pietinėje Sololaki kalnų virtinės papėdėje, yra Gruzijos Nacionalinis botanikos sodas. Tai 128 hektarų plotą užimanti nuostabi vieta norintiems pabėgti nuo miesto šurmulio. Vaikščiojant pamatysite ne tik įvairiausių augalų ir medžių, kurie atvežti iš Europos, Azijos, Amerikos ir Afrikos, bet ir Tsavkisistskali upę, virš kurios kabo trys tiltai. Po vienu iš jų čiurlena gaivus krioklys. Jis yra vienas pagrindinių Gruzijos Nacionalinis botanikos sodo traukos centras. Centrinis įėjimas yra visai šalia istorinės Narikalos tvirtovės, o kitas įėjimas – iškirstas iš uolos. Čia esantis ilgas tunelis buvo lankomas smalsių turistų, o nuo 2000 metų jis buvo paverstas į didžiausią Gruzijos naktinį klubą Gvirabi. Neįprastoje vietoje esantis naktinis klubas sulaukia daug lankytojų.

7528619824302097

Taikos tiltas

Pėsčiųjų Taikos tiltas driekiasi per Mtkvari upę Gruzijos sostinėje. Jis simbolizuoja praeities ir dabarties sąsajos simbolį. Čia galima ateiti ir grožėtis ne tik architektūrine iš stiklo ir metalo pagaminta konstrukcija, bet ir nuo jo atsiveriančius vaizdus į Metekhi bažnyčią, Narikalos tvirtovę, Baratashvili tiltą ir Gruzijos prezidento rezidenciją. Vakarais Jūsų laukia romantiškai apšviestas Taikos tiltas. Būtent tamsiuoju paros laiku čia išvysite minias žmonių.

bridge_tbilisiThe-Bridge-of-Peace-Design-Exterior-1-588x392

Samebos katedra

Tbilisyje ant Elia kalvos stovi Samebos katedra, dar vadinama Šv. Trejybės katedra. Ji yra svarbiausia gruzinų stačiatikių bažnyčia Gruzijos sostinėje. Katedra atspindi tradicinį gruzinų architektūros stilių. Gražiai atrodo 7,5 metrų aukščio kryžiaus figūros kupolas, kuris yra padengtas auksu. Mozaikos, skulptūros ir šventųjų paveikslai yra labai vertingi meno kūriniai, kurie mena daugelio metų istoriją. Tai pat Samebos katedroje yra požeminė koplyčia.

tbilisi_sameba_cathedral_georgia

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x