Šventyklos Bankoke

Bankokas – Tailando sostinė, kuri vilioja turistus iš viso pasaulio. Čia tiek daug visko, kas jiems įdomu: restoranai, naktiniai klubai, apžvalgos aikštelės, muziejai, rūmai, parkai ir sodai bei daugybė kitų lankytinų vietų. Vertos dėmesio yra šventyklos, juk čia taip įprasta jose lankytis ir gerbti dievybes, kad jų gausu kiekviename mieste, o ypatingai šalies sostinėje.

Bangkok_bis_565x215_tcm233-811710bangkok_jhjhb.T0

Wat Suthat šventykla

Senovinė budistų Wat Suthat šventykla supažindina su budistų tikėjimu ir kosmologija. Interjeras pakerės meno kūriniais. Šventykla buvo pradėta statyti 1807 metais ir buvo užbaigta po 27 metų. Ją rasite istorinėje Bankoke dalyje. Įspūdingai atrodo durys iš raižyto medžio ir per išorinę sieną išsidėsčiusios 156 auksinės Budos statulos. Įžengus į vidų kvapą užgniaužia 8 metrų aukščio bronzinė Budos statula. Verta paminėti, kad ji yra pati didžiausia iš visų išlikusių jo statulų, kurios yra Sukhotai epochos.

Wat_suthat_ViharnWat Suthat Thepwararam, Bangkok, ThailandWat Mahathat šventykla

Wat Mahathat šventykla dar vadinama Didžiosios relikvijos šventykla. Tai senovės budistų šventa vieta, kuri garsėja čia esančia akmens Budos galva, kuri apraizgyta medžio šaknimis. 1374 metais prasidėjo šios šventovės statybos. Per šį ne trumpą laikotarpį statinys kelis kartus buvo rekonstruojamas. Pagrindinis Wat Mahathat šventyklos bruožas – daugybė kapų kurganų ir didelė sėdinčio Budos statula. Šiuo metu ši vieta yra labai svarbus Tailando budistų centras.

252379,xcitefun-wat-mahathat-temple-4612664395a40232133447d33247d383731393137

Mini Angkor Wat šventykla

Didžiosios Kambodžos induistų šventyklos kopija yra Bankoke. Tai – Mini Angkor Wat šventykla. Čia garbinamas Višnus dievas. Mini Angkor Wat šventyklą 17 amžiuje pastatė karalius Ram IV, tajų Karališkųjų rūmų teritorijoje. Jis buvo sužavėtas Kambodžos šventyklos didingumu, todėl norėjo matyti tokį statinį ir pas save. Tiesa, tai nedidelė kopija statinio, tačiau verta turistų dėmesio.

 4439210-Mini-Replica-of-Angkor-Wat-at-the-Grand-Palace-in-Bangkok-0

Wat Phra Chetuphon Vimolmangklararm šventykla

Wat Phra Chetuphon Vimolmangklararm šventykla yra miegančio Budos šventovė. Tai viena iš populiariausių vietų tarp Tailando sostinę lankančių turistų. Šventykla garsi tuo, kad jos viduje stovi didžiulė Budos statula. Ji vaizduoja jo perėjimo stadiją į nirvaną. Verta paminėti ir tai, kad tai yra vienas iš pirmųjų Budos atvaizdų sukurtų iš akmens Bankoko mieste. Viduje yra surinktas ir saugomas didžiulis kiekis įvairų budizmo simbolių nuo statulų iki freskų. Šventyklos teritorijoje taip pat randamas didžiulis kiekis įvairių Budos atvaizdų, kurie atvežti iš viso Tailando. Verti dėmesio ir akmens demonai, kurie saugo čia esantį vienuolyną.

Wat_Phra_Chetuphon_Vimolmangklararm_Rajwaramahaviharn_06atsisiųsti

Wat Arun šventykla

Bankoke esanti Wat Arun šventykla skirta induistų nušvitimo dievui Arun garbei. Pagrindinės šventyklos bokštas atspindi pirmuosius kylančios saulės spindulius ir dovanoja nepaprastai gražų reginį visiems tuo metu atėjusiems juo pasigėrėti į čia. Papuošimui buvo naudojamas skirtingų spalvų porcelianas, kuris suklijuotas į gražią mozaiką. Ilgą laiką Wat Arun šventykla tarnavo kaip smaragdinio Budos saugojimo vieta. Šiuo metu čia saugomos kitos Budos statulos, kurios atspindi skirtingus jo gyvenimo etapus. Trisdešimt trijų galvų drambliai saugo šventyklos ramybę ir suteikia jai didingumo.

Wat arun Bankok

Wat Yan šventyklų kompleksas

Wat Yan šventyklų kompleksas yra vienas iš didžiausių visame Tailande. Dėl šios priežasties jis taip gausiai lankomas tiek turistų, tiek ir tikinčiųjų iš visos šalies. Nedidelėje teritorijoje yra pastatytos kelios šventyklos, kurios sudaro šį kompleksą. Jos buvo statomos skirtingais laikotarpiais, todėl atrodo tikrai vertos susidomėjimo. Nors teritorija ir nedidelė, tačiau čia stovi viena iš didžiausių Budos statulų. Jos aukštis siekia net 160 metrų. Statulos paviršius yra padengtas auksu, todėl atrodo ne tik didingai, bet ir prabangiai. Wat Yan šventyklų komplekse yra ir muziejus, kurio ekspozicijoje bronzinės statulos, kurios vaizduoja kinų folkloro didvyrius ir Šaolinų vienuolius.

Wat-Yannawa-BangkokOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wat Saket šventykla

Tailando simbolis – Wat Saket šventykla yra kartu ir garsaus Loi Kratong festivalio centras. Nuo pat statybų pradžios šis statinys ilgai nesilaikė. Netinkamas gruntas darė įtaka ir daro iki šiol. Vis dėl to, Wat Saket šventykla yra saugoma, nes Tailande tikima, kad šventyklų negalima nugriauti, todėl ji nuolat restauruojama ir tvirtinama. Kadangi tai labai svarbi Tailando sostinės vieta, tai turistų čia niekada netrūksta. Wat Saket šventykla yra daugelio lankytinų objektų sąrašuose.

1355489247loy_krathong_1

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x