Sičuanas

Sičuanas – pietų Kinijos provincija, kurios sostinė yra Čengdu. Vakarų pusėje supa Himalajai, o šiaurės pusėje – Činlingo kalnai. Pietuose taip pat yra gražios kalnuotos Junnano teritorijos. Per šią provinciją teka garsioji Jangdzės upės. Tai nuostabaus kraštovaizdžio vieta, kuri turi daug gražių bei įdomių lankytinų vietų.

CSC_0193 Ganzi-Sichuan-Province-China

Didysis Buda

Didysis Buda yra pagrindinė Sičuano provincijos lankytina vieta. Tai pati didžiausia uoloje esanti Budos statula ne tik šalyje, bet ir visame pasaulyje. Šią vietą rasite netoli nuo Leshano. Budos aukštis siekia 71 metrą. Jos istorija prasidėjo 713 metais ir darbai buvo baigti po 90 metų. Statulos kojos siekia upės vandenį, o galva siekia kalno viršūnę. Tai tikras meno kūrinys, kuris pakeri visus. Sukurtos žmogaus proporcijos, o veido bruožai suteikia ramybės ir palaimos vaizdą. Nuo 1996 metų Didysis Buda yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Tai išskirtinis objektas, kurį būtina pamatyti atvykus į šią provinciją.

leshan-grand-buddha_1 Leshan-Buddha-Bernt-Rostad

Bishushanchzhua vasaros rezidencija

Bishushanchzhua vasaros rezidenciją galima suskirstyti į dvi dalis. Tai privatūs imperatoriaus rūmai ir parkas. Visa teritorija vadinama tiesiog parku. Rūmai stovi pietinėje parko dalyje. Čia vyko svarbūs politiniai įvykiai. Be jų, čia apsistodavo ir imperatoriaus šeimos nariai. Parkas – atrodo tarsi rojaus kampelis. Čia yra vaizdingas ežeras, žaliuojančios lygumos ir nedidelės kalvos. Ežero pakrantėje yra daugybė paviljonų, kurie sujungti tilteliais. Verta paminėti ir tai, kad kiekvienas iš šių pastatų yra puikiai žinomų pastatų imitacijos. Bishushanchzhua vasaros rezidencijoje gyveno Čin dinastijos atstovai. Šiuo metu tai yra populiari vieta skirta pasivaikščiojimams ir pažinčiai su imperatoriškos šeimos gyvenimu bei istorija.

Old imperial estate Bishushanchzhuan 1 Garden relaxing pastime Lyuyuan 1

Wannian Suodao vienuolynas

Sičuano provincijos teritorijoje stovi istorinis Wannian Suodao vienuolynas. Jis buvo pastatytas valdant Čin dinastijai. Apytikslės vienuolyno statybos data – 3–4 amžius. Tai yra pati seniausia išlikusi statyba, kuri randama Emei kalne. Vienuolyno įkūrėjas buvo Pusian, kuris buvo vienas iš budizmo mokytojų. Viduje yra jo statula, kuriai jau tūkstantis metų. Vienuolynas puikiai atrodo, o ir vietovė, kurioje jis stovi priverčia žavėtis gamtos grožiu. Šiuo metu Wannian Suodao vienuolynas labai svarbus turistinis objektas. Kasmet čia apsilanko tūkstančiai turistų.

4105_603x354

Dinozaurų muziejus

Dinozaurų muziejus yra netoli nuo Zigong miesto, tereikia pravažiuoti 9 kilometrus. Tai pats didžiausias pietvakarių Kinijos tokio tipo muziejus. Ši vieta yra labai svarbi ir tuo, kad čia yra viena iš didžiausių dinozaurų liekanų radimvietė visame pasaulyje. Visai nenuostabu, kodėl būtent čia buvo nuspręsta įkurti Dinozaurų muziejų. Jis buvo atidarytas 1987 metais. Tai didžiulis trijų aukštų pastatas, kurio forma traukia praeivių žvilgsnius. Bendras muziejaus ekspozicijų plotas viršija 65 tūkstančius kvadratinių metrų. Muziejuje pristatomos trys ekspozicijos. Pirmoje pasakojama apie dinozaurų evoliucijos istoriją bei jų gyvenimą Žemės planetoje. Antroje ekspozicijoje galima apžiūrėti dinozaurų skeletus, kurie buvo rasti šiose apylinkėse. Kai kurie iš jų puikiai išsilaikė. Geriausiai išlikęs yra dinozauras, kuris gyveno prieš 175 milijonus metų. Jo ūgis viršija 10 metrų, o sveria –4 tonas. Paskutinėje dalyje yra eksponuojami dinozaurų kaulai. Čia lankytojai gali pamatyti kaip vyksta tyrinėjimų darbai.

????????????????????????????????????

181818181f4e4d4b-6

Baltojo drakono urvo šventykla

Leshane, Emei kalne, yra Baltojo drakono urvo šventykla. Tai viena iš seniausių budistų šventyklų, kuri išliko iki mūsų dienų. Manoma, kad Baltojo drakono urvo šventykla buvo pastatyta 3 a. pr. m. e. Tuomet valdė Čin dinastija. Šventyklos pastatas turi tris didžiules sales. Sienos nuspalvintos dėka čia esančių stalaktitų ir stalagmitų. Jie yra įvairių formų. Vidaus interjeras, be natūraliai susiformavusių elementų, yra medžio raižybos elementų ir bronzinių Budos statulų. Šiuo metu Baltojo drakono urvo šventykla gausiai lankoma tikinčiųjų ir turistų.

wp4

Qingyin paviljonas

Qingyin paviljonas yra ant Emei kalno. Tai yra viena iš 8 svarbiausių šioje vietoje esančių šventyklų. Paviljonas buvo pastatytas 9 amžiuje. Pastatas yra uolėtoje vietoje, o tai suteikia jam dar daugiau žavesio. Miškas, vaizdingi kriokliai, akmens tiltai. Visa tai sukuria pasakiško grožio vaizdą, kuris matomas visiems, kurie ateina į čia. Pats Qingyin paviljono pastatas atspindi tradicinį kinų stilių. Viduje galima pamatyti įvairias statulas ir pasigrožėti sukurtu menu.

qingyin-ping-pure-sound-pavillion-emei-shan_1993 14813822328_9efea4325f_h

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x