Saugomos Hainano gamtos zonos

Pietų Kinijos jūroje yra graži Hainano sala. Tai yra didžiausia Kinijos valdoma sala, kuri turi unikalią florą ir fauną. Tarp gražiausių ir lankomiausių gamtos objektų yra ir saugomi valstybės. Jie yra įtraukti į daugelio turistinių objektų sąrašus, todėl čia galima sutikti daug keliautojų norinčių iš arti pažinti šios salos grožį, kuri atsiskleidžia gamtoje.

120228160516796seaview-from-nanshan-temple-plate

Beždžionių salos draustinis

Beždžionių sala yra draustinis, kuris saugomas valstybės. Jis buvo įkurtas 1965 metais. Verta paminėti jo išskirtinį bruožą, kuris labai svarbus. Beždžionių salos draustinis yra vienintelis Kinijoje, kur beždžionės turi puikias gyvenimo sąlygas, nes jos gyvena natūralioje gamtoje t.y. laisvėje, o ne narvuose. Taip pat tai didžiausias makakų draustinis šalyje. Beždžionių salos draustinis užima 1000 hektarų žemės ploto. Čia nuostabi gamta: uolos, miškai ir augalija. Šioje nuostabioje vietoje gyvena daugiau kaip 2 tūkstančiai beždžionių. Lankytojai gali grožėtis gamta, gyvūnų gyvenimu ir stebėti beždžionių pasirodymus. Į Beždžionių salos draustinį galima patekti telekabina arba turistiniu kateriu.


000cf1a487730f19d7e813

f8bc126e4916158f0a3b0a

Edge of the World parkas

Hainano saloje, 25 kilometrus nutolus nuo Sanya miesto centro yra saugomas Edge of the World parkas. Jis įkurtas gražioje vietoje – Tianya pakrantėje. Jis puikiai žinomas dėl čia esančių didžiulių riedulių, kurie ne tik yra pakrantėje, bet ir vandenyje. Edge of the World parkas yra populiariausia lankytina vieta mieste. Čia nuolat gausu turistų, kurie atvyksta pamatyti šių riedulių. Kai kurie iš jų atrodo kaip apverstos valtys, kiti kaip tigrai ar lokiai. Vietiniai gyventojai kiekvienam rieduliui suteikė pavadinimus.

340x230_tianyahaijiao1p12380601133531

Yalong Bay parkas    

Sanya yra Yalong Bay parkas yra nuostabi vieta pažinčiai su Hainano salos gamta. Tai gražus tropinis miškas, kuris pakerės kiekvieną lankytoją. Šioje saugomoje teritorijoje yra daug gražių vietų. Lankytojų patogumui iš vienos vietos į kitą kursuoja nedideli autobusai, kurie siaurais keliukais lankytojus pristato į reikiamą vietą. Su šiais autobusais galima patekti tiesiai į kalno viršūnę ir nesivarginti lipant didelį atstumą. Ant kalno viršūnės įrengtos pavėsinės patogiam lankytojų poilsiui. Be to, iš šios vietos atsiveria nuostabūs vaizdai į apylinkes. Yalong Bay parkas yra nuostabaus kraštovaizdžio vieta, be kalno ir nuostabios panoramos nuo jo galima apsilankyti ant siauro kabančio tilto virš skardžio. Įspūdžiai išliks ilgam.

0023ae9bcfe60cafec3d134350_f-2

Wonders of Sea and Mountains parkas

Wonders of Sea and Mountains parkas priklauso Nan Sian nacionaliniam parkui. Tai ant jūros kranto esanti saugoma teritorija, kuri yra viena iš gražiausių vietų Hainano saloje. Keliautojai čia atvyksta norėdami pažinti jos paslaptis ir pasigrožėti šiais vaizdai. Šioje teritorijoje yra įkurtas daoizmo centras. Šventyklų kompleksas buvo pastatytas dar 13 amžiuje ir yra vienas iš seniausių panašaus pobūdžio statinių visoje šalyje. Daoizmo šalininkams tai šventa vieta, į kurią atvykstama melstis. Parko lankytojai gali susipažinti su šiuo tikėjimu. Taip pat čia yra daug gražių gamtos vietų. Tarp jų galima pamatyti urvus ir akmens skulptūras. Iš augalų vertas dėmesio dracaena cambodiana. Tai reliktinis medis, kurio amžius skaičiuojamas tūkstančiais metų.

20100811152827_nyvuzwhh

Tszyanfenlin džiunglės

Hainano saloje yra dar viena nuostabi saugoma gamtos zona. Tai – Tszyanfenlin džiunglės. Turistai gali leistis į įdomią pažintinę ekskursiją. Ši vieta priklauso nacionaliniam parkui, kuri driekiasi nuo pakrantės iki Tszyanfenlin kalnų. Šioje išskirtinėje zonoje galima pamatyti gražius ir retus augalus bei gyvūnus. Tarp augalų verti dėmesio tie, kuriems jau ne vienas tūkstantis metų. Tszyanfenlin džiunglėse yra daugybė rūšių gyvūnų, paukščių ir drugelių. Apsilankymas čia bus nepamirštamas, o gamtos vaizdai pakerės visam gyvenimui.

155984m5

Safari parkas

Nuo Hainano sostinės Haikou nutolus 27 kilometrus randama nuostabi vieta – Safari parkas. Tai vaizdingo kraštovaizdžio gamtos oazė šalia gražaus ežero. Laukinė gamta, gražūs gamtos vaizdai ir gyvūnai nepaliks abejingų šiam grožiui. Tai galimybė pabuvoti minimalistiniame Afrikos savanos kampelyje. Parkas skirstomas į dalis. Pačią pagrindinę lankytojai pamatys pro važiuojančio automobilio langą arba galima leistis į pažintinę kelionę su traukinuku. Liūtai, lokiai, beždžionės, tigrai, drambliai ir kiti gyvūnai daugeliui užgniaužia kvapą. Kita Safari parko dalis skirta pasivaikščiojimams pėsčiomis. Tuomet galima stebėti laukinių gyvūnų gyvenimą jiems netrukdant.

liger-record-hainan-tropical-wildlife-liger-zooliger-sierra-safari-zoo

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x