Šanchajus

Šanchajus – yra didžiausias Kinijos miestas, kuris įkurtas rytinėje šalies dalyje prie Jangdzės upės žiočių. Pasaulio didžiųjų miestų sąraše jis užima garbingą septintąją vietą, tad nenuostabu, kad čia plūsta turistai. Vienas iš gražiausių pasaulio miestų keliautojus pasitinka didžiule lankytinų vietų gausa.

shanghai-from-above-world-hd-wallpaper-1920x1200-2662things-to-do-in-shanghai

Oriental Pearl televizijos bokštas

Oriental Pearl televizijos bokštas yra pagrindinis lankytinas objektas. Jis yra penktas pagal aukštį visame pasaulyje. Bokštas į dangų stiebiasi net 468 metrus. Tai išties įspūdingas statinys. Pagrindinis jo rutulys yra 45 metrų skersmens. Jis sukonstruotas 263 metrų aukštyje. Kuo jis ypatingas? Jame yra restoranas, kuris sukasi ir galima apžvelgti visą Šanchajų. Antrame šio rutulio lygyje yra šokių aikštelė, baras ir dvi dešimtys karaoke kambarių. Virš šio didžiojo rutulio yra dar vienas mažesnis. Jis įrengtas 350 metrų aukštyje. Čia lankytojų laukia apžvalgos aikštelė, iš kurios atsiveria kvapą gniaužiantis vaizdas. Ypatingas vaizdas laukia sutemus. Oriental Pearl televizijos bokštas apšviečiamas daugybe lempučių ir atrodo įspūdingas traukos objektas.

Oriental-Pearl-TV-Tower

Šanchajaus pasaulinis finansų centras

Atvykus į kitą šalį turistiniais tikslais tikrai nesinori galvoti apie finansus, tačiau vienas objektas esantis didžiausiame Kinijos mieste tampa vienu iš lankomiausių. Tai – Šanchajaus pasaulinis finansų centras. Verta paminėti tą faktą, kad šio pastato aukštis įspūdingas. Jis užima ketvirtą vietą tarp pasaulio aukščiausių pastatų. Dangoraižis siekia net 492 metrus aukščio ir turi 101 aukštą. Čia yra daug viešbučių, biurų, konferencijų salių, restoranų, banketinių salių. Labiausiai turistus čia vilioja galimybė pakilti į apžvalgos aikštelę. Ji yra viena iš aukščiausiai esančių viso pasaulio apžvalgos aikštelių su stiklinėmis grindimis. Šanchajaus pasaulinis finansų centras buvo baigtas statyti 2008 metais. Tais metais jis tapo geriausiu metų dangoraižiu.

????????????????????????????????????


Shanghai-World-Financial-centerŠanchajaus senamiestis               

Istorinis Šanchajaus senamiestis visuomet buvo turistų traukos centru. Tai viena iš įdomiausių lankytinų vietų. Rajonas ribojasi su garsiomis Remmin ir Zhonghua gatvėmis. Čia gausu ir kitų lankytinų vietų, pavyzdžiui, dėmesio vertas Yu sodas ir Yu Garden turgus. Miesto gyventojai teigia, kad čia iš kartos į kartą gyvenantys gyventojai yra tikrieji šanchajiečiai. Nors kadaise šis rajonas buvo labai skurdus, tačiau dabar situacija ženkliai pasikeitus. Senieji skurdūs pastatai nugriauti, o jų vietoje stovi nauji. Kai kurie senieji pastatai, kurie istoriniu požiūriu buvo vertingi, atrestauruoti. Šanchajaus senamiestis yra puiki vieta pasivaikščiojimams.

25882506Shanghai Old Quarter_0

Liaudies aikštė

Vienu iš svarbiausių Šanchajaus miesto transporto taškų yra Liaudies aikštė. Ji įkurta vietoje seno žirgyno. Šiuo metu į šią aikštę turistus ir miesto gyventojus vilioja gražiai prižiūrima teritorija su žaliuojančiomis vejomis, tvenkiniais, suoleliais. Taip pat čia randamas ir parkas, kuriame galima puikiai praleisti laiką vaikščiojant ar skaitant knygą. Vertas dėmesio ir pagrindinis šios aikštės lankytinas objektas – Šanchajaus muziejus. Jis yra laikomas geriausiu visoje šalyje. Jame saugoma gausi eksponatų kolekcija. Verta paminėti ir tai, kad ši kolekcija yra pati didžiausia Kinijoje.

1-13052G61202Z0

Šanchajaus zoologijos sodas

Dar vienas gausiai lankomas objektas – Šanchajaus zoologijos sodas, kuris tapo namais daugiau kaip šešiems tūkstančiams gyvūnų. Tarp jų yra daugiau kaip šeši šimtai retų gyvūnų. Čia lankytojai sutiks pandas, beždžiones, povus, tigrus ir daugybę kitų. Ypatingai daug lankytojų sulaukia pandos. Verta paminėti ir tai, kad Šanchajaus zoologijos sodas nėra toks kaip mums įprasta matyti t.y. gyvūnai gyvena ne mums įprastuose narvuose. Tai sodas, kuris tarsi parkas ir namai gyvūnams. Be jų, galima grožėtis didžiule įspūdingų augalų įvairove. Ši vieta yra puiki visiems, kurie mėgsta gyvūnus ir augalus.

380703shanghai_zoo_panda_e4

Minhang sporto parkas

Minhang sporto parkas įkurtas Šanchajaus pietvakariuose. Tai pats didžiausias Kinijos specializuotas parkas. Jis savo veiklą vykdo nuo 2004 metų. Parkas užima apie 207 hektarus žemės ploto. Daugelis jį vadina sporto miesteliu, o ne parku. Daugybė miesto gyventojų į šią vietą ateina tam, kad galėtų palaikyti tinkamą fizinę būklę. Turistai nepraleidžia galimybės taip pat pamatyti šios vietos, tad jei ne sportuoti, tai bent jau pasivaikščioti čia tikrai verta. Minhang sporto parke yra didelis stadionas, sporto klubas, baseinai, teniso kortai ir kt. Taip pat lankytojai gali gauti konsultacijas susijusias sportu.

400448_1340443338iyer4706073441_b17bf5acfa_z

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x