Lankomiausios Indijos salos

Indija – pietų Azijos valstybė. Galima drąsiai sakyti, kad tai kontrastų šalis tiek kultūrine, tiek ir geografine padėtimi. Čia keliautojai atranda įvairių įdomių vietų, kurios pakeičia jų pasaulėžiūrą. Kalbant apie gamtą, verta paminėti ir lankomiausias Indijos salas. Jų yra ne viena, tačiau galima išskirti tas, kurios pastaruoju metu itin domina turistus.

Keralaindian-beach-wallpaper-beaches-nature_00431095

Elephanta sala

Elephanta sala yra netoli nuo Mumbajaus, Arabijos jūroje, taip vadinamuose „Vartais į Indiją“. Tai viena iš gražiausių vietų visoje šalyje, kurią būtina aplankyti. Sala pasiekiama pakankamai greitai, kelionė truks apie valandą plaukiant keltu. Ši vieta dar žinoma, kaip urvų vieta. Be to, čia saugoma daug istorinių paminklų. Dėl šios priežasties Elephanta salos urvai nuo 1987 metų yra įtraukti į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Labiausiai sužavintis objektas – senovinių urvų šventyklos kompleksas su daugybe didžiulių paminklų. Daug dėmesio sulaukia čia saugomas penkių metrų dievybės Šivos biustas. Visos Šivos uolos yra sukurtos iš uolos.

elephanta-caveselephantcave

Sri Padaparai sala

Indijoje, Tamilnade, yra nuostabi Sri Padaparai sala. Tai viena iš dviejų salų, kuri yra pačiame piečiausiame šalies taške, kuris yra laikomas Indijos žemės kraštu. Išvertus iš indų kalbos „Sri Padaparai“ reiškia „Dieviškos pėdos uola“. Manoma, kad būtent šioje vietoje deivė Kanyakumari savo koja palietė žemę. Jos garbei yra pastatyta šventykla ir memorialinis kompleksas skirtas paminėti garsiam indų mąstytojui S. Vivekananda. Teigiama, kad būtent čia jis medituodamas pajuto nušvitimą. Verta paminėti, kad Sri Padaparai sala kartu su savo žymiomis vietomis yra lankomiausia Indijos pietuose.

Vivekananda_Rock

Šv. Georgijaus sala

Šv. Georgijaus sala priklauso Goa, kuri yra mažiausia Indijos valstija, sudėčiai. Verta paminėti, kad paskutiniu metu būtent ši valstija mėgaujasi išskirtiniu turistų dėmesiu ir galima laikyti vienu iš sėkmingiausių šalies kurortų zonų. Kraštovaizdis čia išties kerintis. Jis susilieja su senovės paminklais ir šventyklomis bei smėlėtais paplūdimiais. Nedidelė Šv. Georgijaus sala yra 700 metrų ilgio ir 300 metų pločio. Kadaise čia buvo įsikūrusi karinė bazė, o dabar plūsta turistai. Čia labai populiarus paviršinis nardymas, nes vanduo išskirtinai skaidrus, o ir vandens gyvūnijos pasaulis itin turtingas, ir spalvingas. Mėgstantiems ramesnį poilsį siūlomos įdomios ekskursijos kateriais. Jų metu pamatysite gražiausias salos vietas.

Untitled

Lakshadweep salos

Arabijos jūroje, šalia Indijos krantų Keralo valstijos,  yra rojaus kampelis. Tai – Lakshadweep salos. Ramios lagūnos, tyla, ramybė, minkštas smėlis po kojomis ir koralų augmenija leis pamiršti viską, kas blogai. Šiose salose yra 10 apgyvendintų salų ir 17 neapgyvendintų. Be to, yra 4 naujos salos ir 5 didžiuliai koralų rifai. Norintys čia apsistoti turėtų rinktis Bangram salą, kuri yra puikiai pritaikyta turistams. Čia laukia ne tik graži gamta, bet ir puikus apgyvendinimas, pramogos, maistas ir kiti užsiėmimai. Kitaip sakant čia kiekvieno svečio laukia visi civilizacijos malonumai. O norintys pabėgti nuo civilizacijos išradimų gali rinktis vieną iš 17 neapgyvendintų salų. Čia tinkama vieta romantiškam poilsiui. Būtent šios salos itin traukia smalsuolius, nes jos nėra dar taip gerai pažįstamos turistams.

advanture spots Lakshadweep Islands2F72-132882

Ross sala

Andamandų jūroje, kuri yra Indijos vandenyno dalis, yra Ross sala. Ji yra nutolusi vos apie du kilometrus nuo Port Bler miesto. 19 mažiuje šioje saloje buvo pradėtos pirmosios D. Britanijos rezidencijos statybos Andamandų jūroje. Apie buvusius šeimininkus primena tik vis dar išlikusios runos kadaise stovėjusių pastatų: bunkerių, bažnyčios, gyvenamųjų statinių. Saloje yra įkurtas muziejus, kuriame pasakojama apie britų kolonizaciją. Vakaro metu į salą turistai neįleidžiami.

Andaman_ross_isRossIsland_BiswarupGanguly

Baratang sala

Baratang sala priklauso Andamandų ir Nikobarų salynui, kuris yra rytinėje Bengalijos įlankos dalyje. Šios teritorijos didžiausias miestas – Port Bler. Visa Baratang sala yra padengta augmenija: tankiais tropiniais miškais. Pakrantėse gausu akmenų. Sala garsėja ypatingai švariais paplūdimiais į kuriuos noriai atvyksta turistai. Gamtos apsuptyje jų laukia puikus poilsis. Siūlomos ir įvairios ekskursijos. Tarp jų populiarus pasiplaukiojimas valtimis. Šio pasiplaukiojimo metu galėsite įvertinti salos gamtos grožį ir paslaptis. Čia itin turtinga flora ir fauna, kuri sukuria gražios salos įspūdį. Taip pat mėgstamos pažintinės ekskursijos į čia esančius urvus.

baratangislandbaratang-island

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x