Junano provincija

Junanas yra pietų Kinijoje esanti provincija, kurios sostinė – Kunmingas. Ji ribojasi su Tibetu, Laosu, Vietnamu ir kitomis sritimis bei šalimis. Tai didžiausia etnine įvairove pasižyminti Kinijos vieta. Be to, čia yra labai graži gamta bei daugybė lankytinų objektų, kurie traukia turistus iš įvairių šalių. Tai puiki vieta ekskursijoms ir poilsiui.

00029038.Yunnan Central Tibet

Shilin akmenų miškas

Daugiau kaip prieš 200 milijonų metų Shilin vietovėje buvo jūra, vyko žemės drebėjimai ir kiti gamtos reiškiniai, kurie suformavo akmens stulpus. Dabar tai – populiari vieta. Tai yra Shilin akmenų miškas. Per daugelį metų vanduo ir vėjas suformavo tikrą gamtos stebuklą. Dabar tai akmenų miškas, kuris pasižymi fantastiško grožio kraštovaizdžiu. Uolienos įgavo įvairius pavidalus, kurie primena gyvūnus, žmones ir mistinius personažus. Šiuo metu Shilin padalintas į kelias zonas: didelės ir mažos akmenų miško zonos, Naugi akmenų miškas, urvai, Mėnulio ir Ilgasis ežerai, krioklys. Shilin akmenų miške kasmet vyksta garsusis Deglų festivalis. Tuo metu vyksta ir bulių kautynės, ir drakonų žaidynės, ir liūtų šokiai bei daugelis kitų šių apylinkių tradicijų bei apeigų.

tumblr_nlfvp0YGfM1s1vn29o1_1280

A couple strolles down a path in a groomed section of the Stone Forest (Shilin) China Yunnan province

Ryžių terasos

Ryžių terasos esančios Junano provincijoje yra vienos iš didžiausių visame pasaulyje. Jos yra nuo Kunmingo sostinės į pietus nutolus apie 326 kilometrus. Kasmet vis daugiau turistų atvyksta tam, kad pamatytų šį grožį. Ryžių terasos yra 200–300 metrų aukštyje virš jūros lygio. Visas jų plotas užima daugiau kaip 20 tūkstančių kvadratinių kilometrų plotą. Ryžių laukai atkartoja kalnų natūralius reljefus ir tai suteikia kraštovaizdžiui dar daugiau žavesio. Terasos buvo kuriamos tik rankų darbo jėga. Per metus šie laukai vis keičiasi. Vasarą matoma ryškiai žalia spalva, rudenį – auksinė. Pats geriausias laikas čia apsilankyti – nuo lapkričio iki balandžio mėnesio. Tuomet vandeniu padengti ryžių laukai atspindi saulę ir sudaro švytinčių terasų įspūdį.

Terrace_field_yunnan_china_denoised article-2525110-1A27B86000000578-266_964x605

Jiuxiang etninis kaimas

Junano provincijoje yra Jiuxiang etninis kaimas. Nuo sostinės Kunmingo jis yra nutolęs apie 90 kilometrų. Kaimas įkurtas vaizdingoje vietoje: čia aplink gražūs miškai su paslaptingais urvais ir upių slėniais. Šioje gražioje vietoje gyvena huizu tautos atstovai. Iki šiol jie išlaikė savo tradicijas ir tuo žavi turistus. Atvykus į Jiuxiang etninį kaimą laukia įvairios pramogos. Pavyzdžiui, galima dalyvauti Medžioklės festivalyje ar švęsti Baltojo drakono šventę. Tai puiki vieta pamatyti tai, ko kitur neišvysite.

kunming_Yunnan_Ethnic_Village_1 140321170506_4988

Daguan parkas

Daguan parkas yra į pietryčius nuo Kunmingo miesto centro. Didžioji dalis šio parko yra įkurta pusiasalyje, kuris susiformavęs ežero viduje. Sausumos teritorijas jungia tiltai, todėl patogu apžiūrėti visą teritoriją. Vietiniai miesto gyventojai ir turistai ateina čia pasigrožėti gamta, surengti iškylą, leisti į dangų aitvarus ar pasiplaukioti valtimi ežere. Daug suolelių, paviljonų ir pavėsinių leidžia mėgautis poilsiu. Daguan parko pagrindinis lankytinas objektas yra trijų aukštų paviljonas. Jis buvo pastatytas 19 amžiuje. Auksinis stogas primena budistų pagodas ir puikiai dera su apylinkių kraštovaizdžiu. Iš prie paviljono esančios aikštelės atsiveria nuostabus vaizdas į ežerą. Daguan parkas yra viena iš svarbiausių Kunmingo miesto lankytinų vietų, kurią būtina pamatyti.

Kunming_Daguan_Park_pavilion_3 Kunming-Daguan-Park

Auksinė šventykla

Giedančio fenikso kalno viršūnėje stovi Auksinė šventykla. Ji čia pastatyta buvo 1620 metais. 1857 metais musulmonai apvogė šią šventą vietą, o atstatymui prireikė daug laiko. Tam, kad būtų atkurtas statinys reikėjo sunaudoti 250 tonų tvirtos bronzos. Pakilti į kalno viršūnę galima transportu ir pėsčiomis. Daugelis leidžiasi į kelionę pėsčiomis, nes takas vedantis į Auksinę šventyklą sukurtas taip, kad padėtų pamiršti blogas mintis, nuramintų protą ir suteiktų dvasinės ramybės.

yunnan-golden-temple

Dianchi ežeras

Junano – Guidžou plokščiakalnyje yra Dianchi ežeras. Jis randasi netoliese nuo Kunmingo miesto. Jo ilgis siekia 39 kilometrus, o plotis – 13 kilometrų. Verta paminėti ir tai, kad Kinijoje Dianchi ežeras pagal dydį yra aštuntas. Tuo tarpu Junano provincijoje – pirmas. Turistams siūlomos įvairios vandens pramogos ir pažintinės ekskursijos. Tai labai populiari vieta. Netoliese nuo ežero pakrantės yra etninių mažumų kaimai, kuriuos mielai lanko keliautojai. Taip pat aplink ežerą yra daug šventyklų ir kitų lankytinų objektų, kuriuos galima pamatyti atvykus pasigrožėti gamta.

滇池 wales_kunming_dianchi

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x