Istorinės ir architektūrinės Tailando vietos

Tailandas vilioja turistus iš įvairiausių pasaulio šalių. Pažinti jo istoriją bei pasigrožėti architektūra nori daugelis iš jų. Šioje šalyje gausu įvairių lankytinų vietų. Tarp jų galima surasti itin populiarias istorines ir architektūrines. Turistai į jas plūsta visais metų laikais.

Bangkok in Thailand tourism destinationspanyaden_school_chiang_mai_t310112_4

Ayutthaya runos

Istorinio Ayutthaya miesto runos yra vienos iš lankomiausių visame Tailande. Jei dar nežinote, tai šis senovinis miestas kadaise buvo labai svarbus. Miestą 1350 metais įkūrė karalius U Tongas. Pačios runos, kurios yra labai vertingos tiek istoriniu, tiek ir architektūriniu požiūriu, yra istoriniame Ayutthaya parke. Pačia svarbiausia vieta čia laikomi Vang Luang rūmai. Juose gyveno visa karališkoji šeima. Rūmus rasite pačiame miesto centre. Jie laikomi Ayutthaya simboliu, todėl būtina juos pamatyti. Be šios lankytinos vietos galima aplankyti ir čia esančias šventyklas: Vat Na Phra Mer ir Vat Rachaburan. Jos pakerės savo dydžiu, o įžengus į vidų – interjeru, kuris puikiai išsilaikė. Taip pat Ayutthaya runos žinomos ir tuo, kad čia yra Budos paminklai, kuriuos sukūrė šio senovinio miesto meistrai. Tiesa, vienos iš jų puikiai išsilaikė, o kitos, deja, ne taip.

ayutthaya-historical-park-3Ruins_of_Ayutthaya_Thailand_27

Phra Thinang Chakri Maha Prasat

Tailando sostinėje Bankoke yra Phra Thinang Chakri Maha Prasat. Tai rūmų kompleksas, kurį pastatė karalius Ram Piat, Didžiųjų rūmų vietoje. Statybos prasidėjo 1869 metais ir tęsėsi iki 1873 metų. Iš pradžių kompleksas turėjo 11 salių, tačiau iki mūsų dienų išliko tik trys iš jų. Tiesa, ir tos išlikusios buvo rekonstruojamos, kad būtų galima pristatyti visuomenei. Šiuo metu prie Phra Thinang Chakri Maha Prasat priskiriamos ir Chakri Maha Prasat, Moon Satharn Borom Ard ir Sommuthi Thevaraj Ubbabat salės. Visos jos pasižymi eklektiškuoju stiliumi, kuris tarpusavyje sujungia tajų ir europiečių architektūros stilius.

Phra-Thinang-Chakri-Maha-Prasat-group-grand-palace-bangkokview-from-the-front-of-the-phra-thinang-chakri-maha-prasat-the-grand-palace-bangkok-thailand

Pom Phlaeng Faifa fortas

Pom Phlaeng Faifa fortas yra senovinės gynybinės tvirtovės runos. Ji stovėjo nuo 18 amžiaus. Fortą rasite Bankoke, Tailando sostinėje. Tai svarbus istorinis paminklas, kuris yra viena iš svarbiausių lankytinų vietų. Pom Phlaeng Faifa fortas buvo pastatytas karaliaus Ram I įsakymu. 18 amžiuje tai buvo gynybinės Bankoko miesto sistemos dalis. Šiuo metu iš tvirtovės liko tik storos akmens sienos, kai kurie sutvirtinimai ir kelios senovinės patrankos. Visas Pom Phlaeng Faifa fortas apsuptas augalų, todėl atrodo tikrai labai gražiai.

Fort_Pom_Phlaeng_Faifa_2

Ban Singha Tha istorinė vieta

Senovinio miesto kvartalas Ban Singha Tha šiuo metu yra svarbi istorinė vieta. Ją rasite Yasothone. Šis kvartalas turi didžiulę išliekamąją vertę. Ta vertė yra istorinis ir architektūrinis paveldas, kuris taip vilioja turistus. Ban Singha Tha kvartalas užstatytas senoviniais madingais pastatais. Verta paminėti dėl ko čia jų tiek daug. Kadaise ši vieta buvo istorinis miesto centras. Būtent Ban Singha Tha pavadinimą galima aptikti daugelyje senovės dokumentų užrašuose, kurie patvirtina, kad ši vieta egzistuoja daugybę metų. Šiuo metu ši vieta yra pagrindinė lankytina miesto vieta. Čia juntama išskirtinė atmosfera. Laikas, regis sustoja kuomet įžengiama į Ban Singha Tha.

DSCF3676

Prasat_Muang_Sing_Historical_Park,_Thakilen,_Thailand_(368971761)

Prasat Khao Noi Khmer runos

Prasat Khao Noi Khmer runos yra Chanthaburi provincijoje. Tai senovinės chimerų šventyklos liekanos. Ji stovėjo ant aukštos, 80 metrų, kalvos viršūnės. Vaizdas buvo kerintis. Iš pradžių ant jos buvo pastatyti trys bokštai. Iki mūsų dienų išliko tik vienas iš jų. Visi jie buvo pastatyti iš smiltainio. Šventyklų viduje buvo saugomos statulos, kurias dabar galite rasti Nacionaliniame Pranchiburi muziejuje. Prasat Khao Noi Khmer runos yra itin mėgstamos turistų.

img_03651Prasat_Khao_Noi_(Si_Shampu)-HDR

Sri Thep istorinis parkas

Apie 270 kilometrų nuo Tailando sostinės Bankoko, Phetchabun, yra įspūdingas Sri Thep istorinis parkas. Miestas užima beveik 47 kvadratinius kilometrus ploto. Vidinis Sri Thep miestas sudarytas iš Muang vidinio ir išorinio Muang Nok miestų. Vidinis yra apskritimo formos. Į jį galima patekti per 8 įėjimus. Muang aikštė sudaro 20 kvadratinių kilometrų. Čia išliko keli istoriniai paminklai. Šioje miesto dalyje buvo rasta daug t.y. 37 archeologiniai radiniai, kurie paskelbti lankytinais objektais. Tuo tarpu išorinis Muang Nok miestas yra stačiakampio formos. Sri Thep istorinis parkas yra puiki vieta turistams ieškantiems įdomių vietų.

Sri Thep Historical Park

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x