Guangdžou muziejai

Pietinėje Kinijoje yra miestas Guangdžou. Jis yra Guangdongo provincijos administracinis centras, kuriame išvystyta daugelis pramonės sričių. Tai gausiai turistų lankomas miestas, kuris turi daug įdomių lankytinų vietų. Tarp jų dėmesio sulaukia ir Guangdžou muziejai.

6318_wlfh_00_p_1024x728


guangzhou

Guangdžou muziejus

Guangdžou muziejus buvo įkurtas 1929 metais, centrinėje miesto dalyje esančiame Yuexiu parke. Tai iš dviejų dalių sudarytas kompleksas, kuriame lankytojai supažindinami su miesto istorija. Turistams, atvykusiems į čia, rekomenduojama savo pažintį pradėti būtent nuo šio muziejaus lankymo. Ekspozicijų salės yra įrengtos penkių aukštų vandens bokšte, kuris turi ilgą istoriją. Jis buvo pastatytas 1380 metais. Čia yra istorinė ekspozicija ir meno galerija. Taip pat čia eksponuojami senieji miesto žemėlapiai bei nuotraukos. Visi Guangdžou muziejaus eksponatai atspindi ilgą miesto istoriją.

zhenhai02

Guangdžou meno muziejus

2000 metais duris atvėrė Guangdžou meno muziejus. Jis randamas gražioje vietoje šalia  Baiyun  kalno. Tai tarsi lobių skrynia, kuri saugo per 10 tūkstančių įvairių eksponatų. Čia yra įvairių laikotarpių meno kūriniai. Dvylikoje ekspozicijų salių lankytojai susipažins su vertingiausiais eksponatais, kurie verti dėmesio. Senieji Tibeto kilimai ir gobelenai, karių skulptūros, Budų mantros ir žinomiausių Kinijos skulptorių bei menininkų darbai yra saugomi būtent čia.

Guangdong_Museum_900x597_c_Rocco_1Guangdong_Museum_896x597_c_Rocco_3

Tarptautinis Pearl River InBev alaus muziejus

Tarptautinis Pearl River InBev alaus muziejus yra vienas iš lankomiausių tarp turistų, kurie atvyksta į Guangdžou miestą. Tai pačios didžiausios alaus gamyklos gamykla ne tik Kinijoje ar Azijoje, bet ir visame pasaulyje. Štai kuo ši vieta tokia ypatinga. Tarptautinis Pearl River InBev alaus muziejus įkurtas Zjujuang upės pakrantėje netoliese nuo Guangdžou parodų parko. Įžengus į muziejaus vidų galima pamatyti senuosius alaus gamybos aparatus, reklaminius plakatus, nuotraukas ir kitus su šia gamykla susijusius eksponatus. Po ekskursijos lankytojų laukia įdomiausia dalis. Jie kviečiami į barą, kuriame galima degustuoti įvairiausias alaus rūšis. Verta paminėti ir tai, kad iki 17 valandos vakaro čia galima vaišintis alumi nemokamai. Tarptautinis Pearl River InBev alaus muziejus labai mėgstamas tarp turistų.

captionPearl-River-InBev-International-Beer-Museum3

Guangdžou mokslo centro muziejus

Šiuolaikiškas Guangdžou mokslo centro muziejus yra įkurtas universitetinėje miesto dalyje, Siao Guvai saloje. Jis užima 450 tūkstančius kvadratinių metrų plotą. Tai centras, kuriame galima susipažinti su mokslu ir įvairiais moksliniais išradimais. Čia yra ne tik įvairūs eksponatai, bet ir nuolat organizuojamos įvairios parodos, tarptautinės konferencijos ir seminarai. Salėse saugomi įvairūs eksponatai, kurie pasakoja lankytojams mokslo ir technikos istoriją bei jos vystymąsi. Tarp eksponatų yra net tokių, kurie skirti ateities mokslui. Guangdžou mokslo centro muziejus savo lankytojams pristato įvairias ekspozicijų sales: vaikų pasaulis, eksperimentai ir atradimai, transporto pasaulis, skaičių pasaulis, žaliasis namas, žmogaus kūnas ir sveikata, auklėjimas ir mintys. Taip pat čia yra kinoteatras, kuriame rodomi 4D ir 3D filmai.

Guangdong-Science-Center104a89ed877f2f171c60ab01aa31432f

Nanyue Karališkųjų rūmų muziejus

Pačiame Guangdžou centre, senojoje miesto dalyje, yra Nanyue Karališkųjų rūmų muziejus. Tai archeologinė aikštelė, kurioje vyksta tyrimai, o visi norintys daugiau sužinoti apie tai gali čia apsilankyti. Verta paminėti ir tai, kad ši vieta saugoma valstybės kaip svarbi kultūros dalis. 1995 metais buvo atrasti pirmieji radiniai, kuri bylojo apie karališkosios šeimos buvimą čia. Nayune šeima valdžioje buvo 203–111 metais prieš mūsų erą. Archeologai atrado daug vertingų radinių. Ne tik šios karališkosios šeimos pėdsakai čia atrasti, bet ir daugelio kitų svarbių istorinių laikotarpių radinių. Visi jie tik patvirtina, koks svarbus buvo Guangdžou miestas kaip ekonomikos, politikos ir kultūros centras daugelį amžių.

092913164-e4f476ba-b633-4dc9-9b4b-734ab1d5059bMausoleum-of-the-Nanyue-King-o81

Guangdžou tautinių menų ir amatų muziejus

Guangdžou tautinių menų ir amatų muziejus yra įkurtas 19 amžiaus pastate. Jis patenka į nacionalinių paminklų sąrašą, todėl turi itin didžiulę svarbą. Į jį buvo įtrauktas nuo 1988 metų, o nuo 20 amžiaus ši vieta veikia kaip Guangdžou tautinių menų ir amatų muziejus. Verta paminėti ir pastato architektūrą. Tai tradicinė kinų statyba, kurioje atsispindi tam būdingi architektūros elementai: medžio raižyba, akmens raižyba, molio paminklai ir bareljefai. Muziejuje yra 19 patalpų, kurias jungia šeši kiemeliai. Kartais šį muziejų vadina Chen šeimos akademija, nes būtent šioje vietoje vyko karališkosios šeimos narių apmokymai.

20080507062055160Chen-Family-Temple-Guangdong-Folk-Art-Museum-35981

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x