Guangdžou

Guangdžou yra pietinės Kinijos dalyje. Tai miestas, kuris yra vienas didžiausių šiame regione ekonomikos centrų. Taip pat jis yra ir didelis uostamiestis. Guangdžou gyvena per 3 milijonus gyventojų, o įvairių lankytinų vietų čia tikrai netrūksta. Galima rasti daug gražių ir istorinių vietų, kurias verta aplankyti prie Perlų upės įkurtame mieste.

guangzhouguangzhou (1)

Guangdžou televizijos bokštas

Guangdžou televizijos bokštas ypatingas statinys šio miesto gyventojams. Tai antras pagal dydį televizijos bokštas visame pasaulyje. Štai kokia yra ypatinga jo reikšmė, todėl lankytojų norinčių jį pamatyti tikrai netrūksta. Bokštas buvo pastatytas 2010 metais ir buvo skirtas Azijos žaidynių atidarymui. Jis siekia 610 metrų aukštį. Be to, kad bokštas atlieka televizijos ir radijo paskirtį, pakilus į viršų lankytojų laukia puiki apžvalgos aikštelė. Taigi, galima grožėtis jo didingumu ne tik iš išorės, bet ir pamatyti kvapą gniaužiančių vaizdų iš jo viršaus. Kas mėnesį čia pakyla per 10 tūstančių turistų. Dėmesio verta ir architektūra, kuri skiriasi nuo daugelio šiuolaikinių Guangdžou dangoraižių.


6.2.2-Guangzhou_03fireworks3

Beijing Road Pedestrian gatvė

Beijing Road Pedestrian gatvė yra viena iš svarbiausių visame Guangdžou mieste. Tai prekyba garsėjanti vieta, kurioje galima sutikti daug turistų bei vietinių gyventojų. Čia ypatingai gražu sutemus, tad rekomenduojama turistams šia gatve pasivaikščioti ir vakare, o ne tik dienos metu. Verta paminėti, kad Beijing Road Pedestrian gatvė yra pėsčiųjų zona, todėl čia puiki vieta, kuri tinka pasivaikščiojimams. Taip pat pasivaikščiojimo metu galima pamatyti kelis gerai išsilaikiusius 11–13 amžiaus kelius t.y. akmens grindinio fragmentus. Abiejose gatvės pusėse yra daugybė įvairiausių parduotuvių, kurios taip ir vilioja ką nors įsigyti. Čia ypatingai patiks europiečiams, nes galima rasti daugybę garsių firminių drabužių ir avalynės ženklų parduotuvių. Taip pat galima apsilankyti Beijing Road Pedestrian gatvėje esančiuose restoranuose ar kavinėse ir skaniai pavalgyti.

81c689e0163af47769281b0b9b67445e_Beijing Road Pedestrian Shopping Streetbeijingroad

Chime Long Paradise atrakcionų parkas

Šiuolaikinis Chime Long Paradise atrakcionų parkas buvo pastatytas 2006 metais. Jis užima daugiau kaip 60 hektarų žemės plotą. Šioje teritorijoje lankytojai ras daugiau kaip šimtą įvairiausių atrakcionų. Didžioji dalis iš jų buvo užsakyti ir atvežti iš Europos. Tai brangiai kainavęs projektas. Chime Long Paradise atrakcionų parko statybos kainavo apie 14 milijonų JAV dolerių, tad norintys pamatyti kaip atrodo taip įrengtas parkas turi apsilankyti jame. Lankytojų čia tikrai niekuomet netrūksta. Per metus jame apsilanko apie 60 tūkstančių žmonių iš įvairių pasaulio šalių. Kinijoje Chime Long Paradise atrakcionų parkas yra geriausias teminis parkas. Labiausiai žavi amerikietiški kalneliai, kurių aukštis kyla į 40 metrų ir greitis išvystomas 105 km/val. Iš neįprastų pramogų galima paminėti motociklų trasas. Taip pat čia yra puikus 4D kinoteatras.

captionguangzhou_chimelong_hammer

Liu Rong šventykla

Vienas iš žinomiausių Guangdžou istorijos ir architektūros paminklų yra Liu Rong šventykla. Tai senovinis budistų šventyklos kompleksas, kuris buvo pastatytas 537 metais. Be to, tai ilgą istoriją turinti vieta, kuri labai domina turistus. Per tą laiką pastatas buvo ne vieną kartą nukentėjęs, tačiau visuomet atstatomas. Didžioji jo rekonstrukcija buvo vykdoma 1875 metais ir 1931 metais. Šiame Liu Rong šventyklos komplekse galima apžiūrėti paviljonus, kurie turi auksines Budos statulas, grotus ir pavėsines. Auga čia ir itin gražūs bei reti augalai, kurie sukuria gražią gamtos oazę.

Religious-Sanctuaries-in-Guangzhou-Temple-of-the-Six-Banyan-Trees-Liurong-Temple640px-Guangzhou_Liurong_Si_2012.11.15_16-21-29

„Auksinė spurga“ dangoraižis

Dar vienas Guangdžou miesto architektūros stebuklas – „Auksinė spurga“ dangoraižis. Tai neoficialus pavadinimas, tačiau vietinių gyventojų žodyne jau įprasta jį taip vadinti. Būtent pagal šį pavadinimą dangoraižis puikiai žinomas visame pasaulyje, todėl jį taip visi dabar ir vadina. Oficialus jo pavadinimas yra Guanghzou Circle. Pastatas siekia 138 metrų aukštį ir stovi gražioje miesto vietoje – šalia Perlų upės. „Auksinė spurga“ dangoraižyje yra prekybos centras, darbo biurai ir sodo terasa viename iš aukštutinių pastato aukštų. Pastarojoje vietoje labai gražu, todėl čia nuolat galima sutikti daug žmonių, tačiau bet kuriuo atveju verta ne tik iš išorės pasigrožėti architektūros perlu, bet ir užeiti į jo vidų. Architektūrą galima apibūdinti kaip rytų filosofijos ir vakarų architektūros tradicijų susiliejimą. Tai į daugelį turistinių ekskursijų įtrauktas lankytinas objektas, kurį būtina pamatyti atvykus į šį miestą.

Guanghzou-Circle-Skyscraper-A.M.-Progetti-2Guanghzou-Circle-Skyscraper-A.M.-Progetti-4-537x356

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x