Guangdongo provincija

Pietų Kinijoje yra Guangdongo provincija. Jos sostinė – Guangdžou. Ši provincija yra viena turtingiausių šalyje. Pietuose ji ribojasi su Pietų Kinijos jūra, o pietvakariuose yra lankomas Leidžou pusiasalis. Čia yra daug lankytinų vietų, kurios įtrauktos į keliautojų lankytinų objektų sąrašus.

000802c98ccc0930a93d05 culturalchinade1579f9e667b1fe668e

Dinghu kalnas

Dinghu kalnas yra vienas iš keturių žymiausių Guangdongo provincijos kalnų. Vietiniai gyventojai jį vadina „Žaliuoju perlu“. Kalno viršūnės stiebiasi virš senųjų medžių, kurie skaičiuoja ne vieną šimtmetį, virš gražiųjų krioklių ir egzotinių gėlių plantacijų. Nuo seniausių laikų Dinghu kalnas traukia keliautojus. Taip pat čia traukia ir tikintieji, nes tai laikoma šventa budistų vieta. Pagal statistikos duomenis Dinghu kalną kasmet aplanko apie 1 milijonas lankytojų. Augalų įvairovė priverčia ne vieną nustebti. Čia skaičiuojama apie 500 rūšių augalų, iš kurių 23 yra nykstančios ir saugomos. Taip pat čia gausu įvairių rūšių gyvūnų. Jų priskaičiuojama apie 180, iš kurių 15 laikomi retais. Dinghu kalnas žinomas ir savo mineraliniais šaltiniais bei jų teigiamu poveikiu sveikatai. Tai puiki vieta pabūti gamtoje.

Dinghu Mountain Scenic Area2 Dinghu-Mountain-three

Taoyuan folklorinis kaimas 

Keliautojai žavisi ir išlikusiais kaimais, kurie yra Guangdongo provincijoje. Vienas iš lankomiausių ir įdomiausių – Taoyuan folklorinis kaimas. Tai tradicinis kinų kaimas, kuriame dera persikų medžiai. Kiekvienais metais pavasarį čia organizuojamas Persikų palaimino festivalis. Tuo metu kaimą aplanko šimtai tūkstančių turistų. Taip pat kaime auga ne tik persikai, bet ir bambukai. Čia labai gražus kraštovaizdis. Galima grožėtis mediniais tiltais per upelius, švariomis upėmis ir žemės ūkio paskirties laukais. Kaimo teritorijoje yra muziejus, kuriame veikia ir drabužių siuvimo dirbtuvės. Turistai mėgaujasi ir šiame kaime gaminamu tradiciniu kinų maistu, kuris būdingas tik šiai vietovei.

怀集桃源村

Nanhua šventykla

Nanhua šventykla stovi 25 kilometrai nuo Shaoguan miesto. Čia yra įkurta viena iš penkių svarbiausių budizmo mokyklų. Šventykla buvo pastatyta 502 metais. Iš pradžių ji vadinosi Baolin, o 968 metais buvo pervadinta. Šventyklų kompleksas užima didžiulę teritoriją. Tai 42,5 hektarų žemės ploto teritorija, kurioje galima pamatyti gražius statinius. Tarp jų yra Protėvių salė, Linkžao pagoda, Dangaus karalių šventykla ir 690 Budos statulų. Verta dėmesio ir šventyklų kompleksą supanti gamta. Labiausiai lankytojus domina kiparisai. Devyni iš yra labai seni. Jų amžius siekia 400 ir 500 metų. Taip pat čia yra gražus fontanas.

001422373e1911672f4755 Shaoguan-Nanhua-Temple

Guangji tiltas

Chaozhou yra Guangji tiltas. Jis yra vienas iš svarbiausių architektūros ir kultūros paminklų visoje Guangdongo provincijoje. Tiltas buvo pastatytas 1170 metais. Jo ilgis siekia 518 metrų. Statybos buvo pradėtos vienu metu iš abiejų krantų pusių. Verta paminėti ir tai, kad Guangji tiltas per visą savo gyvavimo laikotarpį nė vieno karto nebuvo perstatytas, o tik rekonstruojamas. Paskutinė rekonstrukcija vyko 2009 metais. Tiltas yra gausiai lankomas turistų tiek dėl istorinės jo vertės, tiek ir dėl jo išskirtinio grožio.

bb155746de21c55fae3b7af47b89a4b7 Guangji_Bridge

Chen Clan akademija

Chen Clan akademija yra įstabus architektūros paminklas. Taip pat ši vieta buvo skirta mokslui bei aukojimui. Šiuo metu Chen Clan akademijoje yra įkurtas Tautinio meno ir amatų muziejus. Čia saugomos istorinės ir meno vertybės, kurios pasakoja ilgą Guangdongo provincijos istoriją. Labiausiai žavi architektūra. Pastato išorinis fasadas atitinka tradicines kinų pastatų technologijas. Čia yra daug dekoratyvinių detalių, kurios puošia statinį. Verta paminėti ir tai, kad Guangdongo provincijoje Chen Clan akademija yra viena iš keturių svarbiausių kultūrinių objektų. Tai kompleksas, kurį sudaro 9 salės, 6 vidiniai kiemeliai ir 19 papildomų salių. Viskas sujungta koridoriais. Pagrindinis įėjimas į Chen Clan akademiją yra dekoruotas akmens būgnais. Čia saugomi ir vertingi eksponatai, pavyzdžiui, trys 18 amžiaus širmos.

20120907135746_91546 The_Chen_Clan's_Academy

Xiqiao kalnas

Guangdongo provincija yra dar viena populiari lankytina vieta. Tai – Xiqiao kalnas. Iš tiesų šis kalnas yra ugnikalnis, kuris užgeso prieš 40–50 milijonų metų. Šioje vietoje yra įkurtas Nacionalinis miškų parkas ir Nacionalinis geologinis parkas. Šiuo metu Xiqiao kalnas pritraukia daugybę turistų iš įvairių šalių. Čia galima pamatyti unikalius gamtos vaizdus, kurie pakerės visus čia apsilankiusius. Kalne yra 42 urvai, iš kurių ištyrinėti tik 12. Pakerės ir kriokliai, kurių čia suskaičiuojama iki 28. Taip pat čia galima pamatyti žymiausius architektūros ir kultūros objektus.

463 guanyin-xiqiao-7

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x