Gražiausi Šanchajaus parkai

Didžiausias Kinijos miestas Šanchajus kasmet sulaukia daugybės turistų. Gražios ir lankytinos vietos traukte traukia pažinti ne tik kinų kultūrą, papročius bei tradicijas, bet ir gamtą. Žaliosios oazės mieste, kuriame daugybė transporto priemonių, dangoraižių ir kitų šiuolaikiškų išradimų, tarsi atgaiva kūnui ir sielai. Šanchajaus parkai – vieta, kurioje galima pamiršti šurmuliuojantį miestą ir susilieti su gamta.

shanghai-from-above-world-hd-wallpaper-1920x1200-2662Peoples_Square_Park

Zhongshan parkas

Zhongshan parkas – puiki vieta pasivaikščiojimams ir pramogoms. Net ir žvejai čia mielai leidžia laiką. Parko istorija prasidėjo 1925 metais ir šiuo metu jis užima 1,3 hektaro žemės ploto. Šioje teritorijoje yra daugybė paminklų ir skulptūrų. Taip pat kraštovaizdis ne mažiau pakeri lankytojus. Parke yra dirbtiniai vandens telkiniai. Per juos eina gražūs tilteliai. Norintys paplaukioti valtimi ras valčių nuomos punktą. Pasivaikščiojimams siūlomos gražiai išpuoselėtos palmių alėjos ir ežero pakrantė. Būtent šiame ežere žvejai gali žvejoti. Vaikams yra įkurtas pramogų parkas su karuselėmis ir apžvalgos ratu. Čia auga daugybė gražių rūšių augalų, kurie įspūdingai atrodo pavasarį.

1456483shanghai-zhongshan-park

Century parkas

Šanchajaus centre yra tylos oazė. Tai – Century parkas. Jame lankytojai gali lankytis nuo pat 2000 metų, kuomet jis buvo įkurtas. Nuo tokios datos ir buvo suteiktas tūkstantmečio pavadinimas. Nors parkas laikomas vienu iš naujausių šiame mieste, tačiau jis ne mažiau populiarus už kitus. Be to, jis yra vienas iš didžiausių Šanchajuje. Century parkas užima apie 140 hektarų žemės ploto. Tai puikiai prižiūrima teritorija. Čia yra labai daug gėlių ir medžių. Iš jų kuriamos įvairios kompozicijos ir skulptūros. Parke yra dirbtinis ežeras ir vandens kanalai, kuriais galima plaukioti valtimis. Išalkus galima užsukti į jaukią kavinę, o pavargus pasėdėti pavėsinėse ar ant suolelių, kurių čia labai daug. Verta paminėti ir tai, kad Century parke galima sėdėti ant vejos, kas yra draudžiama daugelyje šio miesto parkų.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Gucheng parkas

Nedidelis, bet labai gražus Gucheng parkas yra visai šalia senojo Šanchajaus kvartalo. Kadaise ši teritorija buvo kvartalu, vėliau buvo nuspręsta ją paversti parku. Ši vieta labiau populiari tarp vietinių miesto gyventojų, kurie yra sulaukę garbaus amžiaus, todėl jei norisi ramybės ir pailsėti nuo miesto bei vaikų keliamo triukšmo ši vieta yra tinkama. Puiki atmosfera pasitinka visus lankytojus, kurie nori pasivaikščioti gražiai prižiūrėtoje parko teritorijoje. Taip pat čia galima rasti karaoke dainavimui skirtas vietas.

gucheng-park (1)gucheng-park

Šanchajaus skulptūrų parkas

Šanchajaus skulptūrų parkas yra didžiulė teritorija vakarinėje miesto dalyje. Tai dalis kurortinės zonos, kuri užima 87 hektarus žemės ploto. Lankytojai atėję į parką gali apžiūrėti daugiau kaip septynias dešimtis įvairių skulptūrų. Tai tarsi skulptūrų muziejus po atviru dangumi. Meno kūriniai priklauso daugybei menininkų iš viso pasaulio. Taip pat čia randama meno galerija. Šanchajaus skulptūrų parkas buvo atidarytas 2005 metais. Tai vieta, kurioje gamta susilieja su menu. Mėgstantiems ne tik meną, bet ir poilsį gamtoje siūlomos iškyloms skirtos zonos, smėlio paplūdimys prie nedidelio ežero, daugybė suoliukų ir kitų puikių vietų skirtų poilsiui.

20110604073211973_MediumR0012337_2

Jing parkas

Pats mažiausias Šanchajaus parkas – Jing. Taip pat jis turi dar vieną titulą. Jing parkas vadinamas labiausiai išpuoselėtu parku visame didžiuliame mieste, todėl lankytojų čia niekuomet netrūksta. Istorija jo nėra tokia žavinga, nes 1898–1951 metais čia buvo kapinės. Šiuo metu tai labai pamėgta vieta norintiems pabūti gamtoje. Taip pat jis labai populiarus tarp turistų. Tai tradicinis kinų stiliaus parkas, kuriame gausu gražių augalų ir yra akmenų sodas. Kraštovaizdį puošia ir gražus ežeras. Jing parkas yra viena iš ramiausių Šanchajaus miesto vietų.

Jing-An-Park-in-Shanghai0F1024H264

Fuxing parkas

Prancūziško stiliaus Fuxing parkas yra graži vieta poilsiui. Jame dėmesio centre atsiduria ežeras, aplink kurį auga daug gražių augalų. Gražiai atrodo ir fontanai bei išpuoselėti takeliai skirti pasivaikščiojimams. Bendra parko teritorija yra 10 hektarų žemės ploto dydžio. Norintiems pasislėpti nuo saulės kaitros įrengti suoleliai po dideliais medžiais, kurie suteikia taip trokštamo pavėsio. Jeigu į parką ateisite anksti ryte, tai galėsite kartu su vietiniais miesto gyventojais atlikti mankštą. Tai puiki vieta norintiems pabėgti nuo šurmulio į gamtą.

fuxing-parkthumb

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x