Gražiausi Pekino sodai

Kinijos sostinė Pekinas žavi gražiomis ir svarbiomis vietomis, kurios tapo turistų traukos centru. Kasmet šiame mieste apsilanko daugybė keliautojų. Tarp istorinių ir architektūrinių paminklų dėmesio verti ir gražiausi Pekino sodai. Tai atgaiva nuo miesto šurmulio pavargusiems sostinės gyventojams ir svečiams.

Beijing-skyline-APBeijing-Canal-Garden

Imperatoriškasis sodas

Uždraustajame mieste esantis Imperatoriškasis sodas yra vienas iš čia esančių trijų gražiųjų sodų. Pats Uždraustojo miesto rūmų kompleksas yra didžiausias pasaulyje. Atvykus į Pekiną jis būtinai aplankomas, o kartu su jo lankymu susijęs ir garsusis sodas. Tai labai populiari vieta, kuri sulaukia daugiausia lankytojų iš viso rūmų komplekse esančiųjų objektų. Šiaurinėje Uždrausto miesto dalyje įkurtas Imperatoriškasis sodas užima 12 tūkstančių kvadratinių metrų žemės plotą. Kuo jis toks žavus? Lankytojus ši vieta traukia mažais paviljonais ir pavėsinėmis, originaliomis akmenų kolekcijomis ir akmenų baseinais. Ne mažiau žavingai atrodo kruopščiai išpuoselėti augalai tarp kurių yra gražūs takeliai iš spalvotų mozaikų.

Imperial-Gardenimperial-garden-02

Pekino botanikos sodas

Didžiulis Pekino botanikos sodas užima 130 hektarų žemės ploto. Gražioje teritorijoje auga daugybė medžių, krūmų ir gėlių. Sostinės gyventojai turi kuo didžiuotis, juk šis botanikos sodas yra didžiausias šiaurinėje Kinijoje. Turistams čia įrengti pažintiniai takeliai ir poilsio zonos su restoranais ir kavinėmis. Verta dėmesio skulptūrų kompozicija. Visas Pekino botanikos sodas suskirstytas į zonas: augalų, kultūros paminklų, draustinio, mokslinių eksperimentų. Turistus ypatingai domina magnolijų kolekcija. Taip pat vertas dėmesio tematinis bambukų sodas. Neliks nuskriausti ir bonsų mėgėjai. Čia yra surinkti gražiausi miniatiūriniai medeliai iš visos šalies. Kai kurie iš jų yra sulaukę net 1300 metų amžiaus.

Beijing_Botanical_Garden_-_Oct_09_-_IMG_1165Beijing_Botanical_Garden_-_Oct_09_-_IMG_1196

Ramybės ir ilgaamžiškumo sodas

Ramybės ir ilgaamžiškumo sodas priklauso to paties pavadinimo rūmams. Kaip rūmų dalis, jis buvo įkurtas 1772–1776 metais. Jame turėjo laiką leisti imperatorius. Sodo ilgis yra 160 metrų, o plotis 40 metrų. Iš viso jis užima 6,4 tūkstančius kvadratinių metrų. Ramybės ir ilgaamžiškumo sodas sudarytas iš keturių nedidelių kiemelių ir gražių dirbtinai sukurtų kalvų. Visoje teritorijoje auga pušys, bambukai ir daugybė įvairių rūšių gėlių.

china-beijing-forbidden_city-imperial_garden

Pasaulio gėlių sodas

Pasaulio gėlių sodas užima didelę teritoriją. Viso yra 42 hektarai žemės ploto, kuriame auga gražiausios gėlės. Taip pat čia stovi 15 šiltnamių, kurių kiekvienas sudaro savo skverelį su atskira tema. Teritorijoje yra įkurta mokslo laboratorija bei dykumų augalų muziejus. Dėmesio vertas įspūdingas drugelių paviljonas bei bonsų parodų salė. Norintiems ne tik grožėtis, bet ir patiems auginti augalus siūloma užeiti į Pasaulio gėlių sode esančią parduotuvę. Jeigu atvykote su vaikais, tai jiems yra sukurta įdomi pramoga – kiparisų labirintas.

fd9166b7dc3a5c0732c06e55e6ba3fdf

Jinzhan tulpių sodas

Tulpių aromatas šių gėlių mėgėjus atveda į šiaurės rytų Pekino dalį. Čia yra įkurtas Jinzhan tulpių sodas. Įvairiausių rūšių gėlės pakeri savo begalybe. Pats sodas užima didelę teritoriją, todėl ir tulpių čia auga labai daug. Čia yra jų plantacijos po atviru dangumi, šiltnamiai ir kompleksai. Šiltnamiai toli gražu neprimena paprastų daržininkystei skirtų konstrukcijų. Tai šiuolaikiškos europiečių architektūros stiliaus šiltnamiai. Ypatingai daug lankytojų Jinzhan tulpių sodas sulaukia pavasarį, kuomet prasideda tulpių žydėjimo laikotarpis. Verta paminėti tai, kad ši vieta lankytojų laukia pavasarį, vasarą ir rudenį.

jinzhan-tulip-show-2

Daguanyuan sodas

Pekino pietryčiuose Daguanyuan sodas puoselėjamas nuo 1989 metų. Jis užima 13 hektarų žemės ploto, kuris atrodo itin prabangiai ir primena Minų dinastijos valdymo laikotarpio sodų stilių. Šioje teritorijoje yra ne tik augalai, bet ir pastatai: namai ir šventyklos. Verta paminėti tai, kad Daguanyuan sodas sukurtas garsiam romanui paminėti. Tai 18 amžiuje parašytas Cao Xueqin „Sapnas raudoname kambaryje“. Dėl šios priežasties sode yra daug statinių, kurie atspindi knygoje aprašomus kinų klasikinius statinius.

Daguanyuan (Grand View Garden)

gvg7

Paukščių sodas

Paukščių sodas sužavės daugybės paukščių giesmėmis. Čia gyvena įvairios jų rūšys, todėl visa teritorija tarsi nuspalvinama žalia, geltona, raudona, mėlyna ir kitomis spalvomis. Kai kurie paukščiai gali būti įsigyjami. Kitus galima laikyti rankose ir paglostyti. Paukščių sodo gyventojai gyvena tiek laisvėje, tiek ir rankų darbo narvuose. Tai labai graži ir jauki vieta, kurioje kiekvieno lankytojo laukia smagi pažintis su paukščiais ir augalais.

sad-derevo-vetki-pticy-yagody

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x