Gražiausi Indijos sodai

Indija vieniems – keista, kitiems – svetinga, tretiems – nesuprantama šalis. Kultūrų skirtumas lemia įvairias nuomones apie šią Azijos šalį, tačiau kalbant apie gražias lankytinas vietas daugelis gali paminėti – sodus. Daugelį amžių būtent jie buvo susižavėjimo objektas. Yra išlikę daugybė istorinių duomenų apie tai, kaip buvo puoselėjami ir saugomi gražiausi žmogaus sukurti gamtos kampeliai. Dabar kiekvienas norintis gali juos apžiūrėti.

23344926.10_indian_gardenp18837pc

Kabantys sodai

Ant Malabor kalvos, kuri yra Mumbajuje, yra nuostabi vieta. Tai Kabantys sodai. Jų istorija prasidėjo 1881 metais, kuomet žymus visuomenės veikėjas F. Mehta nusprendė šioj vietoje įkurti gražų sodą. Daugybė įvairių spalvų ir rūšių gėlių, krūmų ir medžių sukuria įspūdingo kraštovaizdžio parką. Taip pat dėmesio vertos Mumbajaus skulptūros, kurios sukurtos iš augalų. Kabantys sodai yra įkurti labiausiai apgyvendintoje miesto dalyje, todėl lankytojų jame niekada netrūksta. Kartu su turistais čia atrandamos gražios augalų kompozicijos, terasos, originalios skulptūros. Pasivaikščiojimas šiame sode neprailgs, pamatysite tai, ko neatrasite kituose soduose.

5688612hanging-garden-mumbai

Shiva sodas

Naujajame Delyje, vakarinėje dalyje, yra nedidelis, tačiau dėmesio vertas Shiva sodas. Tai žalioji augalų oazė skirta visiems tiems, kurie nori pabėgti nuo miesto triukšmo ir purvo. Pasivaikščiojimo metu lankytojai grožisi įvairiais medžiais, krūmais ir gėlėmis bei jų kompozicijomis. Centrinėje sodo dalyje laukia skulptūros. Daugelis iš jų su hinduizmo dievų – Šiva. Tai vienas iš hindų trejybės dievų, kuris vadinamas naikintoju. Nepamirškite nuotraukų šalia skulptūrų, o išalkus užeikite į vieną iš nedaugelio čia esančių kavinių. Shiva sodas lankytojų laukia visą parą, o ypatingai čia gražu sutemus, kuomet įjungiamas gražus apšvietimas.

Untitled

Samode Bagh sodas

Daugiau kaip prieš 150 metų netoli nuo Džaipuro miesto yra Samode Bagh sodas. Jis apie 4 kilometrus nutolęs nuo garsiųjų Samode rūmų. Visas plotas užima apie 8 hektarus žemės, kuriame vyrauja 16 amžiaus Didžiųjų Mogolų stilius. Visas sodas apjuostas didinga 4,6 metrų aukščio siena. Tai suteikia paslaptingumo šiai vietai. Įžengus į vidų atrandamas gražus sodas su daugybe gėlių, medžių ir kitų augalų. Nepaprastai gražiai atrodo vandens kanalas, kuris driekiasi 61 metrą ir turi daugybę fontanų. Samode Bagh sodas – įspūdinga vieta pasivaikščiojimams.

img_313513923729671-samode

Pinjore sodai

Didžiulį plotą užimantys Pinjore sodai lankytojų laukia Pinjoro mieste. Tai didelis gėlių parkas, kuris sukurtas pagal mongolų stilių. Jo istorija prasidėjo nuo 17 amžiaus, kuomet buvo pradėti įkūrimo darbai. Kai kurie teigia, kad Pinjore sodai yra tarsi Petro rūmų indiškas variantas. Įžengus į juos apsups ne tik daugybė įvairių augalų ir įspūdingos jų kompozicijos, bet ir fontanai, kriokliai, vaismedžiai ir gražiosios alėjos. Indams tai egzotika, todėl visuomet čia gausu lankytojų. Tuo tarpu turistams tai dar viena lankytina vieta, kuri verta jų dėmesio dėl grožio. Jei Pinjore sodus lankysite savaitgalį, tai pasiimkite iškylai reikalingus daiktus ir maisto. Tuo metu čia susirinkę lankytojai mielai iškylauja gamtoje.

Pinjore_Garden_Chandigarh_India_(7)Pinjore_Garden_Chandigarh_India_(9)

Shalimar sodas

Shalimar sodas yra įkurtas netoliese nuo Šrinagaro. Tai šedevras, kuris buvo sukurtas Didžiojo Mogolo Džahangiro imperatoriaus įsakymu 1619 metais. Manoma, kad dabartinis sodas įkurtas ant senojo, kuris čia buvo dar II amžiuje. Tuomet valdė Pravarsen II, kuris įkūrė Šrinigaro miestą. Taip pat jis pastatė pastatą, kuris vadinosi Shalimar, tai reiškia „Meilės buveinė“. Pavadiniams išliko ir dabar toks pats romantiškas. Tai vienas iš geriausių pavyzdžių, kaip atrodo Didžiųjų Mogolų sodininkystės stilius. Šiuo metu tai visuomeninė vieta, kurioje mielai susirenka vietiniai ir nevietiniai gyventojai bei sevčiai. Shalimar sodas užima net 12 hektarų žemės ploto, kuriame kartu su augalais puikiai dera terasos ir fontanai.

p1040033Shalimar-Bagh-Srinagar-v15

Akmenų sodas

Pandžabe yra Akmenų sodas, kuris laikomas viena iš svarbiausių lankytinų vietų apylinkėse. Be to, tai visame pasaulyje gerai žinoma vieta. Sodas yra įkurtas miško apsuptyje. Tai tarsi muziejus po atviru dangumi, kurio pagrindiniai eksponatai – akmenų skulptūros. Nors daugiausia šiems kūriniams panaudoti akmenys, tačiau galima pastebėti ir kitus daiktus: šveistuvus, porcelianą, papuošalus ir pan. Čia įgyvendintos įvairios, net ir netikėčiausios menininkų fantazijos.  Skulptūras skiria kriokliai ir sukuria natūraliai atrodančią aplinką. Akmenų sodas yra graži ir įdomi vieta susipažinti su gamta ir menu.

 dsc_0420Rock-Garden-009

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x