Garsiausi Guangdžou statiniai

Guangdžou – didelis miestas esantis šalies Kinijos pietinėje dalyje. Čia kasmet apsilanko daugybė turistų, kurie atranda ne tik muziejus, parkus ar gražiuosius sodus, bet ir architektūrą. Kuo jau kuo, bet būtent įvairiais kvapą gniaužiančiais ar istorine verte pasižyminčius pastatus saugo Guangdžou miestas. Pasivaikščiojimų metu miesto svečiai pamatys įvairius statinius, kurie ilgam išliks atmintyje.

Guangzhou-China-Time-Lapse7Tianhe_Road,Guangzhou

Tarptautinis Guangdžou finansų centras

Tarptautinis Guangdžou finansų centras – pats aukščiausias šio miesto dangoraižis. Jis yra šiuolaikinio Zhujiang New Town centras. Finansinis centras yra rytinės dalies, kuri priklauso dangoraižių kompleksui, architektūros statinys. Jis siekia 437 metrų aukštį ir turi 103 aukštus. Iki 70 aukšto yra įrengti patogūs verslo biurai, o pačiuose aukštutiniuose yra brangiai kainuojantys viešbučio apartamentai, kurie labai populiarūs tarp turistų. Norintys pamatyti kvapą gniaužiančią panoramą kviečiami į 99 ir 100 aukštus. Čia yra kavinė, restoranai ir apžvalgos aikštelė, iš kurios atsiveria nuostabi panorama į miestą. 103 aukšte yra sraigtasparnių aikštelė, o keturi žemutiniai – skirti automobilių stovėjimui. Šis dangoraižis Kinijoje yra penktas pagal aukštį, o pasaulyje užima 11 vietą. Tarptautinis Guangdžou finansų centras tapo anglų Wilkinson Eyre Architects kompanijos projektu.


10.-Guangzhou-International-Finance-Center-building-in-China-has-a-height-of-438-meters250px-GZIFC

Sun Yatsen memorialas

Guangdžou mieste stovintis Sun Yatsen memorialas yra vienas iš pačių svarbiausių statinių visame mieste. Čia yra įkurtas muziejus, kuris skirtas pirmajam Kinijos prezidentui Sun Jetsenui. Memorialinis kompleksas buvo pastatytas 1931 metais. Pastatas yra tradicinio kinų architektūros stiliaus ir užima apie 7 hektarus žemės ploto. Centrinis memorialinio komplekso pastatas yra parko zonoje. Prie įėjimo į čia stovi prezidento skulptūra ir kas kelias valandas čia vyksta sargybinių pamainos pasikeitimas. 1998 metais Sun Yatsen memorialas buvo visiškai rekonstruotas 1998 metais ir dabar atrodo šiuolaikiškai.

Sun-Yat-sen-Memorial-Hall-in-Guangzhou-Chinaguangzhou-zhongshan-memorial-hall3

Pinnacle dangoraižis

Pinnacle dangoraižis Guangdžou mieste buvo pastatytas 2012 metais. Tai buvo vienas iš pirmųjų statinių, kuris kardinaliai pakeitė miesto vaizdą. Jo dėka jis tapo šiuolaikišku verslo centru. Dangoraižio viduje yra patogūs darbo biurai, kurie skirti keliems šimtams įmonių. Kasdien čia dirba apie 10 tūkstančių žmonių. Pinnacle dangoraižis greitai tapo Guangdžou miesto vizitine kortele. Pats pastatas turi 59 aukštus, kurie siekia 360 metrų aukštį.

34gvwo611100917091c34ba4d82b691c9

Jinlun Guild Hall pastatas

Vienintelis šilko pramonės palikimas – Jinlun Guild Hall pastatas. Tai istorinę reikšmę turintis statinys, kuris čia stovi nuo 18 amžiaus. Pats pastatas tamsiai pilkos spalvos turtingai dekoruotas raižyba, todėl sunku būtų jo nepastebėti tarp daugybės kitų Guangdžou miesto statinių. Šiuo metu Jinlun Guild Hall pastatas, kuris patyrė ne vieną rekonstrukciją, pripažintas kaip itin svarbus kultūros ir istorijos objektas. Jis gausiai lankomas turistų.

63907675

Sun Yatsen universitetas

Pirmajam Kinijos prezidentui Sun Jetsenui pagerbti skirtas Sun Yatsen universitetas. Jis buvo pastatytas 1924 metais. Beje, prezidentas buvo ne tik įkūrėjas, bet ir pirmasis šios mokymo įstaigos direktorius. Sun Jetsenas garsus mokslininkas ir politikos veikėjas, kuris labiausiai pasižymėjo įkūręs Kinijos Liaudies Respubliką. Dabar pats universitetas yra labai svarbus savo veikla. Jame yra daugybė įvairių studijų programų, o mokytis šioje įstaigoje svajoja daugelis moksleivių. Šiuo metu Sun Yatsen universitetas svarbus ir tuo, kad tai svarbus pastatas, kurį gausiai lanko turistai atvykę iš daugybės užsienio šalių. Jo istorinė vertė tikrai didžiulė. Nepaisant to, verta paminėti ir architektūrinę išliekamąją vertę, nes tai puikus kinų architektūros statybos pavyzdys, kuris garsina Guangdžou miestą.

12100815390c6b0394b9257c4d

Sun_Yat-sen_University

Leatop Plaza tower dangoraižis

Dar vienas puikus pastatas, kuris padeda formuoti šiuolaikiško Guangdžou miesto įvaizdį – Leatop Plaza tower dangoraižis. Trijų šimtų metrų aukščio pastatas buvo pastatytas 2012 metais. Jis tapo dalimi visos programos, kuri yra skirta sukurti patrauklų šiuolaikišką miesto įvaizdį, kuriame gausu statinių pritaikytų darbui ir turistų pritraukimui. Leatop Plaza tower dangoraižis pasižymi požeminėmis funkcionaliomis automobilių stovėjimo aikštelėmis. 25 pastato aukštuose yra įkurti šiuolaikiški darbo biurai. Vertas dėmesio yra pats pirmasis aukštas, kuris sudaro atviro dangaus iliuziją. Priimamasis pereina į atvirą išorėje esantį gražų kinų sodą. Taip subtiliai uždengtas atviras įėjimas iš gatvės į dangoraižį. Darbui biuruose sudarytos visos aukščiausios klasės sąlygos su restoranais, poilsio kambariais, dirbtiniais kriokliais, sodais ir daugybe kitų poilsiui ir pramogoms skirtų vietų.

967217511336031788-ltp-9-1000x750

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x