Delis

Legendomis apipintoje šiaurės Indijoje įkurtas miestas Delis yra šalies sostinė. Jis padalintas į dvi dalis: senąją ir naująją. Senajame Delyje pastatai žemi ir išsibarstę siaurose gatvelėse, kuriomis vaikščiojant pamatysite daug monumentalių pastatų iš Didžiųjų Mogolų epochos. O Naujasis Delis žymus kaip prekybinio, gyvenamojo ir vyriausybinio stiliaus dalis. Jame gražios aikštės ir rūpestingai prižiūrimi parkai. Delis – miestas, kuris nustebins savo skurdu ir prabanga, senosiomis ir moderniosiomis tradicijomis, išskirtiniu maisto skonio ir aromato savybėmis. Vaikščiojant pilnose žmonių gatvelėse pamatysite daugybę turgaviečių, šventyklų ir neįprastų dalykų.

delhidelis

Radž Patch prospektas

Radž Patch yra garsus Delio prospektas, nuo kurio siūloma pradėti pažintį su Indijos sostine. Jis tęsiasi nuo architektūrinio statinio „Indijos vartai“ iki prabangių Prezidento rūmų ir Parlamento pastato.

IndiaGate

Raudonasis fortas

Vienas iš lankomiausių objektų Delyje – šalia Yamunos upės XVII amžiuje pastatytas Raudonasis fortas. Jis yra vienas didingiausių statinių pasaulyje, o Indijoje – vienas didžiausių ir seniausių. Tai fortas simbolizuojantis jungtį tarp praeities ir dabarties. Kiekvienais metais per Nepriklausomybės dieną iš čia kreipiasi šalies ministras pirmininkas, o vakarais galima stebėti įspūdingus šviesos ir muzikos renginius. Raudonojo forto kompleksą sudaro viešosios ir privačios salės, rūmai su įspūdingais kupolais, puošnūs privatūs apartamentai, mečetė ir gražūs sodai.

red-fort-delhi

Kutub Minaro minaretas

Kutub Minaro minaretas – 71 m. aukščio Delio simbolis, kuris nuo 1993 m. įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo objektų sąrašą. Jį 1199 m. pastatė pirmasis musulmoniškas Delio valdovas Kutab ud Din Aibakas. Jis siekė, kad šioje šalyje būtų įtvirtintas islamo tikėjimas. Kutub Minaro minaretas yra aukščiausias akmeninis bokštas pasaulyje. Jis išpuoštas ornamentais ir ištraukomis iš Korano.

Qutub Minar Delhi

Džama Masdžidas mečetė

Džama Masdžidas mečetė – pati didžiausia mečetė Indijoje, kurioje vienu metu gali melstis apie 5000, o kieme telpa 25 000 tikinčiųjų.  Užlipus į pietinį mečetės minaretą atsivers nuostabus vaizdas. Moterys įleidžiamos tik lydimos vyro ir tinkamai apsirengusios t.y. prisidengusios pečius ir kojas).

mecete

Lotoso šventykla

Delyje stūksanti Lotoso šventykla yra įrengta šiuolaikiškai. Tai monoteistinės Bahai religijos maldos namai. Verta paminėti, kad Indijoje lotosas – nacionalinis simbolis. Ši vieta užburia savo ramybe ir dvasia, pabuvus jos viduje apima ypatinga būsena. Apžiūrėjus vidų Jūsų laukia pasivaikščiojimas aplink Lotoso šventyklą esančius nuostabius sodus.

lotos temple

Akšardamo induistų šventykla

Akšardamo induistų šventykla, pastatyta iš rožinės spalvos smiltainio, kuris buvo atgabentas iš Radžastano, ir itališko marmuro, yra labai populiari Delio mieste. Didžiausia induistų šventykla pasaulyje savo duris lankytojams atvėrė 2005 metais ir nuo to laiko joje per metus apsilanko apie 5 milijonai žmonių. Akšardamo induistų šventykla apsupta nuostabių sodų. Šventyklos komplekso viduje Jus nustebins „dainuojantys“ fontanai ir ekskursija, kurios metu galima valtimi pasiplaukiojimo metu išgirsti pasakojimą apie 10 tūkstančių metų senumo Indijos istoriją.

Akšardamo induistų šventykla

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x