Dalianas

Dalianas yra rytų Kinijos miestas. Jis randasi Lianonigo provincijoje. Įdomi ir miesto istorija. Dalianą įkūrė rusai, kurie 1898 metais išsinuomojo šią Kinijos teritoriją. Šiuo metu čia yra daug lankytinų vietų, kurias gausiai lanko turistai atvykę iš įvairių pasaulio šalių.

11dalian_7

Laohutan parkas

Laohutan parkas dar vadinamas Tigrų parku. Jis įkurtas centrinėje šiaurinės Daliano pakrantės dalyje. Verta paminėti ir jo išskirtinumą. Tai didžiausia pakrantės parko zona Kinijoje. Ji užima per milijoną kvadratinių metrų žemės ploto ir turi daugiau kaip 4 kilometrų ilgio paplūdimį. Daugelis šią vietą itin mėgsta, nes čia yra ne tik didžiulė gamtos oazė, bet ir puikiai išvystyta pramogų infrastruktūra. Parkas, įkurtas dvejose įlankos pakrantėse, kurias jungia tiltas. Viename krante yra tigrų skulptūros, kurios sudaro didžiulę kolekciją skulptūrų ir didžiulis miškas. Kitame krante lankytojai randa okeanariumą, muziejų, scenas skirtas pasirodymams, kino teatrą ir kitas pramogų vietas. Daugelis Laohutan parką vadina turistų rojumi, nes vienoje didžiulėje teritorijoje galima tiek daug pamatyti.

1287_4laohutan-scenic-park

Huanshansi šventykla

Daliane esanti Huanshansi šventykla turi didžiulę istorinę vertę. Ji yra pastatyta netoli gražios kalnuotos vietovės. Iki šiol šventykla atlieka savo pagrindinę funkciją ir priima tikinčiuosius. Čia galima į vidų įžengti ne tik vienuoliams, bet ir visiems norintiems, todėl net ir turistai gali nesidrovėdami apžiūrėti šventyklos vidų. Šventyklos teritorijoje yra keturi itin svarbūs ir aštuoni nedideli statiniai, kurie yra skirtingų paskirčių. Taip pat čia randamas ir puikus restoranas. Šiuo metu Huanshansi šventykla yra didžiausia budistų šventykla visoje šioje provincijoje. Labai daug žmonių susirenka čia gruodžio mėnesio 31 dieną tam, kad išgirstų varpų dūžius.

201208160627374843suzhou_hanshan_temple_big_bell

Daliano gamtos muziejus

Daliano gamtos muziejus patenka tarp didžiausių Kinijos gamtos muziejų, todėl yra itin populiarus. Jis įkurtas gražioje vietoje, pietinėje miesto dalyje, ant jūros pakrantės. Pats pastatas atspindi tradicinį europietišką architektūros stilių. Jis buvo pastatytas rusų architektų 20 amžiuje. Viduje lankytojų laukia 12 salių ekspozicija, iš kurių kiekvienoje yra tam tikrai temai paskirti eksponatai. Muziejuje yra per 200 tūkstančių eksponatų. Lankytojų dėmesį patraukia dinozaurų skeletai ir akmenyse sustingę gyviai. Tiesa, pati populiariausia salė, kurioje demonstruojami jūros gyvūnai, tiksliau didžiuliai jų skeletai. Žinoma, kad ir visi likę muziejaus eksponatai verti lankytojų dėmesio ne mažiau, nei šie populiariausieji.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dalian Museum of Natural History_3

Koralų muziejus

Kinams jūra yra tikras lobis, kuriame gausu paslapčių. Daliane yra įkurtas Koralų muziejus, kuriame galima susipažinti su povandeniniu pasauliu. Muziejus įkurtas 2003 metais Jūros parke. Čia lankytojai randa šešias svarbias jo dalis: parodų salę, povandeninį kaleidoskopą, paskendusių laivų lobių ekspoziciją, jūrų laboratoriją, mokomąją galeriją ir povandeninių šou salę. Lankytojų dėmesį patrauks daugiau kaip 200 skirtingų rūšių koralų, daugybė žuvų, kriauklių ir kt.

image-complexCoral-Castle-Museum-Miami-20

Draugystės aikštė

Draugystės aikštės centre yra nuostabi skulptūra – rutulys, kuris simbolizuoja draugystę tarp tautų. Skulptūra buvo pastatyta 1996 metais. Ją puošia net 7852 lemputės. Kiekviena spalva skirtinga ir turi savo reikšmę. Ypatingai čia gražu kuomet sutemsta. Tuomet aikštėje galima sutikti daugybę lankytojų, kurie čia atėjo pasigrožėti reginiu. Aikštė apsupta įvairiais pastatais, tarp kurių gausu darbo biurų ir viešbučių. Iš žinomiausių statinių vienas priklauso Kinijos bankui. Taip pat čia stovi Rotušės pastatas. Draugystės aikštė buvo pastatyta 20 amžiaus pradžioje, kuomet Rusija buvo išsinuomojusi šią teritoriją. Dar tuomet miesto valdžia priklausė kinams ir aikštė vadinosi Rytine aikšte. Netrukus ji buvo pervadinta norint pagerbti partnerystę tarp Rusijos ir Kinijos.

137_1_633837964081843773Frienship-square-Dalian-China

Daliano televizijos bokštas

Mieste Daliano televizijos bokštas yra didžiausias ir svarbiausias lankytinas objektas. Tai vieta, kuri yra įtraukta į visus turistinių objektų sąrašus. Daliano televizijos bokštą gausiai lanko ne tik kinai, bet ir kitų šalių turistai, kurie lankosi šiose apylinkėse. Objektas stovi ant kalno, kuris virš jūros lygio pakyla į 170 metrų aukštį, todėl matomas iš daugelio miesto vietų. Pats Daliano televizijos bokštas siekia 190 metrus aukščio ir iš jo atsiveria pasakiškas vaizdas į apylinkes. Lankytojai turi išskirtinę galimybę ne tik gėrėtis panorama, kuri atsiveria iš tokio aukščio, bet ir išbandyti televizijos filmavimams skirtą techniką, vesti televizijos laidas ir kitas pramogas.

88db05c5cffc838290d1c6aabc5073ac

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x