Baku

Pietiniame Apšerono pusiasalio krante įsikūręs Baku yra Azerbaidžano sostinė ir didžiausias šalies miestas. Kontrastų vieta: istoriniame centre Jums apie savo senovės istoriją primins išlikę statiniai, o į dangų besistiebiantys dangoraižiai sukuria šiuolaikiško miesto įvaizdį. Mums neįprasta kultūra ir papročiai žavi savo unikalumu. Tai miestas, kuriame galima ne tik susipažinti su istorinėmis vertybėmis, bet ir pramogauti.

Baku4c81a0399a889

Baku senamiestis

Miesto širdyje galima apsilankyti Baku senamiestyje, dar vadinamą Inner City. Tai seniausia miesto dalis, kurios ginamosios sienos datuojamos 12 amžiumi. Už šių sienų stiebiasi į dangų šiuolaikinės architektūros statiniai. Senamiestyje stovi Shirvanshahs rūmai, Synyk – Kala minaretas ir mečetė, garsusis Maideno bokštas. Baku senamiestis yra padalytas į kelis kvartalus, kurie skiriasi kultūra, papročiais, architektūra ir socialiniu stoviu.

229382old-city-baku

Maideno bokštas

Kaspijos jūros pakrantėje stovi Maideno bokštas, kuris yra Baku miesto simbolis. Iki šiol bokšto kilmė yra apgaubta paslapties, nes niekas nežino, kada jis buvo pastatytas ir kokia buvo tūkstančio metų statinio paskirtis. Tai įspūdinga cilindro formos struktūra, siekianti 29,5 metrus aukščio ir 16,5 metrų skersmens. Paslaptingas Maideno bokštas nuo 2000 metų yra įtrauktas į UNESCO paminklų sąrašą. Nepamirškite užlipti į jo viršų, nes iš čia matomi senamiesčio stogai ir Baku miesto apylinkės.

maiden_tower___baku___azerbaijan__6_maidens_tower_11

Shirvanshahs rūmai

Baku senojoje miesto dalyje stovintys Shirvanshahs rūmai yra didžiausias Shirvan – Absheron šakos Azerbaidžano architektūrinis paminklas. Kompleksą sudaro pagrindinis rūmų pastatas, Divanhane, laidojimo saugyklos, šacho mečetė su minaretu, Seyid Yahya Bakuvi mauzoliejus, Murad vartai, rezervuaras ir pirtis. Shirvanshahs rūmai buvo pastatyti 15 amžiuje. Vertas dėmesio senovinis kapas, kuris yra laikomas vienu iš geriausių viduramžių architektūros pavyzdžių ne tik Azerbaidžane, bet visuose vidurio rytuose.

IRVANA~1

Baku Boulevard Nacionalinis parkas

Baku Boulevard Nacionalinis parkas daugiau kaip 100 metų džiugina miesto gyventojus.  Jis tęsiasi apie 3 kilometrus ir 750 metrus Pietinėje Kaspijos jūros pakrantėje. Vaikščiojant kruopščiai prižiūrimoje parko teritorijoje galima apsilankyti čia esančiuose prabangiame kino restorane ir „Fenomenas” kazino komplekse. Lankytojai čia gali pamatyti Parachute Tower buvusį parašiutininkų bokštą, kuris dabar naudojamas orų prognozėms. Čia įrengta elektroninė lentelė, rodanti orus. Taip pat Baku Boulevard Nacionalinis parkas didžiuojasi Tarptautiniu Mugham centru, kuris yra įtrauktas į UNESCO kultūrinio paveldo sąrašą. Vakarais pasivaikščiojimo metu galima grožėtis grojančiu fontanu.

1363614365_4!!-!!640_dolya_baku10

Ateshgah ugnies šventykla

Apie 30 kilometrų nuo Baku miesto centrinės dalies nutolusiame Surakhani miestelyje stovi 17 – 18 amžiaus Ateshgah ugnies šventykla. Tai yra religinis statinys, kuris visame pasaulyje garsėja kaip autentiškas ir egzotinis Azerbaidžano turistų traukos srities centras. Tai nuostabi vieta, kurioje natūraliu būdu iš gamtinių dujų virsta liepsnos. Penkiakampis religinis kompleksas, supantis vidinį kiemą, vienuolių celes ir altorių viduryje, buvo pastatytas indų bendruomenės.

ATGAH-~1

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x