15 Indijos vietų kurias turi aplankyti kiekvienas turistas

Panašu, kad Indija yra ta vieta, kurioje atostogas galima leisti kiekvienais metais – nuo vaizdingų iki istoriškai ir kultūriškai prisotintų vietų, nuo miestų, kuriuose vyrauja chaosas, iki gyvenviečių kuriose galima kaip reikiant atsipalaiduoti. Toks didelis pasirinkimas neretai sukelia galvos skausmą norint išsirinkti tą vietą, kurią privalu aplankyti. Žemiau esantis sąrašas šią problemą turėtų sumažinti iš esmės.

Kashmir (Kašmyras) – dėl savo užburiančios natūralaus grožio

Kashmir

Viena iš labiausiai žinomų vietų Indijoje Kashmir yra žinomas dėl neįtikėtino grožio ir ne veltui vadinamas „Rojumi Žemėje“. Vaizdingi ežerai, pritrenkiantys vaisių sodai, žaliuojančios pievos, apsuptos pušų ir Himalajų kedrų, vešlūs sodai kuriuose apstu įvairiausių rūšių gėlių, bei užburiantys slėniai prie kurių stovi sniegų apklotos Himalajų viršūnės. Apsilankius Kashmir pasirodys, kad tokį vaizdą galimą pamatyti tik ant atviruko. Čia galite mėgautis Shikara laivo plaukimu Dal ežere, pasivaikščioti po gražiuosius Mughal sodus, džiaugtis pribloškiančiais Betaab bei Aru slėnio vaizdais, atiduoti duoklę Amarnath ji, esančiam šalia Chandanwari, skinti graikiškus riešutus viename iš jiems skirtų sodų, džiaugtis Sind upės srovėmis. Kashmir iš tikro yra magiška vieta, kuri jus pakerės ir suteiks prisiminimų visam gyvenimui. Būtinai nusipirkite tradicinių suvenyrų ir paragaukite vietinių patiekalų.

Leh-Ladakh (Ladakas) – dėl savo neprilygstamų takų žygiams

Leh-Ladakh

Leh-Ladakh yra namai didingiems sniego kalnams, alpių ledynų ežerams, užburiantiems slėniams ir spalvingiems senovės budistų vienuolynams. Tai ta vieta kurią privalo aplankyti kiekvienas, siekiantis rasti ramybę gamtos apsuptyje ir pabėgti nuo miesto šurmulio. Ladakh yra svajonių vieta ne tik patiems indams, bet ir įvairiems žmonėms iš viso pasaulio, kurie trokšta nuotykių. Nesvarbu, ar tai spiritualizmo ar dieviškumo siekimas klausant lamų himnų, ar Pangong ežero tylumas, duodantis neapibūdinamą ramybės bei vienatvės jausmą, ar nepamirštami žygiai užšalusia Zanskar upe, ar linksmas bei unikalus smėlio kopų safari, ar net atsitiktinai pastebėtas sniego leopardas Hemis nacionaliniame parke – visa tai galima rasti Ladakh. Jeigu sutaps dienos, būtinai sudalyvaukite Hemis festivalyje, kadangi tai nepamirštama patirtis.

Delhi (Delis) – dėl savo istorijos ir praeities

Delhi

Dehli yra triukšmingoji Indijos sostinė ir vienas iš labiausiai lankytinų miestų pasaulyje. Čia apstu paveldo paminklų, vietinių turgų ir maisto pardavėjų kurie primena turtingą Mughai eros praeitį, priešingai negu visa tai, dėl ko Dehli dabar yra toks kosmopolitiškas bei modernus – judrios gatvės, prabangūs prekybos centrai, viešbučiai ir restoranai. Miestas yra tikrų tikriausias senosios kultūros ir modernumo mišinys. Čia galite pasivaikštinėti siauromis Chandni Chowk gatvėmis, apsipirkti Sarojini Nagar, aplankyti įkvepiančius architektūros šedevrus kaip Humayun kapą ar 700 metų senumo Hazrat Nizammuddin Dargah. nepamirštamai praleisti laiką „Kingdom of Dreams“ ir mėgautis Bolivudo vakaru, ir t.t. Šis sąrašas yra begalinis. Visi, kurie planuoja keliauti į Indiją privalo dalį savo laiko praleisti šalies sostinėje.

Agra – dėl savo Mughal (Mogolų imperijos) didybės

Agra

Agra yra miestas, paskendęs Mogolų imperijos keruose, o jo pristatyti nereikia. Namai meilės ikonai Taj Mahal, Agra yra vienas iš didžiausių pasaulio paveldo vietų visame pasaulyje. Iš viso mieste galima rasti 3 tokius kūrinius. Be jau minėto Taj Mahal, Agra taip pat turi Agra Fort bei Fatehpur Sikri. Miestas kasmet pritraukia tūkstančius meno ir istorijos mylėtojų. Norėdami pasimėgauti miestu kaip reikiant galėsite apsilankyti vietinėse mugėse, pasižiūrėti nesenstančią meilės istoriją tarp Shah Jahan ir Noor Jahan, arba sudalyvauti Taj Mahotsav fiestoje. Kaip jau turbūt supratote, čia yra kas veikti ir be paminklų lankymo. Tiems, kas nori nuotykių, visada galima šiek tiek „nuklysti“ nuo įprasto kelio ir naršyti siauras senamiesčio gatves ir patirti viską, kas jūsų laukia Agra mieste.

Varanasi (Varanasis) – dėl savo dvasinės esencijos

Varanasi

Indija yra kultūros, religijos ir spiritualizmo šalis, todėl neaplankyti švenčiausio Varanasi miesto būtų tikra nuodėmė. Miestas taip pat turi kitą pavadinimą – Moksha. Tai neabejotinai didelę religinę reikšmę turinti indams vieta. Stovintis šalia šventosios Gango upės, miestas, kaip manoma, yra 5000 metų senumo. Varanasi rasite daugybę žmonių, atliekančių įvairiausius ritualus bei maldas. Nepamirštama dvasinė kelionė garantuota. Galėsite atiduoti duoklę Šivai garsiojoje Kashi Vishwanath šventykloje, nusiplauti savo nuodėmes Gange ar tiesiog pasivaikščioti ir įkvėpti gyvenimo, kurio kitur nepamatysi. Varanasi yra neabejotinai nuostabi Indijos vieta kurią privalo aplankyti kiekvienas.

Jaismaler – dėl savo Rajputana (Radžputana) didybės bei pramogų dykumoje įvairovės

Jaismaler

Dar žinomas kaip „Auksinio Smėlio Žemė“, Jaismaler yra gražus miestas, pasižymintis kultūros paveldu bei istorijomis apie Rajput valdovų narsą. Tai egzotiška vieta, įsikūrusi netoliese Thar dykumos. Dėmesio verti tiek Sonar Quila, tiek Jaisalmer fortas, ar senoviniai Salim ji ki Haveli, Nathmal ji ki Haveli ir Patwon ki Haveli, primenantys tiek vietiniams, tiek atvykėliams apie turtingus Rajput pirklius. Kultūrinių renginiu taip pat nestinga. Kasmet vyksta Jaisalmer dykumos festivalis, kuris yra tikra palaima akims. Jeigu įmanoma, kelionę reikėtų organizuoti, kad pavyktų sudalyvauti. Tautiniai šokiai, vietiniai muzikos renginiai, stovyklos po atviru dangumi, kupranugarių pasirodymai ir begalė kitų pramogų laukia kiekvieno, kuris nuspręs praleisti laiką šiame mieste.

Rann of Kutch – dėl savo paprasto kaimiško gyvenimo

Rann of Kutch

Nesuvokiamai didelis baltosios druskos sluoksnis kasmet panirsta po vandeniu 4 mėnesiams. Tai – Rann of Kutch. Gamtos grožis bei viena didžiausių druskos dykumų pasaulyje pritraukia daugybę turistų, ypač per garsųjį Rann Utsav kuomet baltos spalvos nusidažo kitomis. Gyva tautiška muzika bei šokiai, kupranugarių safariai, apsilankymai kaime bei mėgavimasis nuostabia Kutch virtuve paliks neišdildomą įspūdį. Pasivaikščiojimas nesibaigiančia baltuma ir galimybė pamatyti kaip gaminama druska, migruojančių paukščių stebėjimas Chari Daand rezervate, žavėjimasis vietinių amatininkų darbais – visa tai laukia jūsų čia. Visą kelionę vainikuos gyvenimas tradicinėse Bhungas, kitaip sakant cilindro formos nameliuose netoliese esančiame Hodka kaimelyje. Šie nameliai dekoruoti tradiciniais vietos darbais, kas suteikia labai daug autentiškumo. Naktį mėgaukitės laužais, ragaukite vietinius patiekalus ir stebėkite įvairiausius pasirodymus.

Aurangabad (Aurangabadas) – dėl savo užburiančių „Ajanta ir Ellora“ urvų (Eloros olos)

Aurangabad

Aurangabad rasite daugybę senovinių paminklų, o ši vieta yra istoriniame Maharashtra mieste. Praeityje šis miestas buvo valdomas kelių dinastijų, o dabar jis gali pasigirti turtingu palikimu kuris primena apie praeities įvykius. Nors vieta labiausiai žinoma dėl budistu tapybos urvuose – Ajanta ir Ellora, tai ne vienintelė priežastis kodėl čia kasmet atvyksta tūkstančiai lankytojų. Didingoji Bibi ka Magbara savo architektūra atspindi ikoniškąjį Taj Mahal ir yra potraukio vieta tiek istorijos, tiek meno mylėtojams. Didingi miesto vartai Kala Darwaza bei Rangeen Darwaza yra išdrožinėti bei suteikia galimybė pažvelgti į senųjų laikų talentus. Ellora Ajanta festivalis yra dar viena iš priežasčių kodėl kasmet sulaukiama tiek daug turistų. Lankydamiesi Aurangabada nepraleiskite progos išplėsti savo drabužių kolekciją, nes čia esančių originalių darbų vargiai rasite kur kitur.

Sunderbans (Sundarbanai) – dėl savo paslaptingos laukinės gamtos

Sunderbans

Namai didžiausiems mangrovių miškams pasaulyje ir apgyvendinti su žmogėdromis bengališkais tigrais, Sunderbans yra viena labiausiai lankomų vietų šalyje. Šie miškai – namai nesuskaičiuojamam skaičiui kitų laukinių gyvūnų. Turbūt nereikia stebėtis, kad čia kasmet atkeliauja gamtos, gyvūnų fanai ar tie, kurie dievina paukščių stebėjimą. Nuožmios pabaisos pėdsakų sekimas, paukščių čiulbėjimas ar plaukimas laivu ir netikėtas ramybės sudrumstimas po to, kai kažkas suspurda krūmuose. Visa tai yra tikrų tikriausias nuotykis, kuris laukia jūsų Sunderbans.

Sikkim (Sikimas) – dėl savo kvapą gniaužiančių vaizdų

Sikkim

Sikkim yra tikrų tikriausias šiaurės rytų Himalajų brangakmenis. Savo užburiančiais sniegu apklotais kalnais, mažais kaimais, žvilgsnį traukiančiais ežerais bei budistų vienuolynais, Sikkim yra ta vieta kurią aplanko didžioji dalis turistų, vykstančių į Indiją. Vaizdingi takai, skirti žygiams ar paprastiems pasivaikščiojimams, upės kuriose plaukimas plaustu tampa puikiu laisvalaikio praleidimo būdu. Verčiausia pamatyti Yumthang slėnį, Gurudongmar bei Cholamu ežerus ir Teesta upę. Sikkim visada jus užhipnotizuos savo gamtos grožiu, o norintys ekstremalių pojūčių gali išbandyti parasparnius ar safari jakais. Sikkim taip pat siūlo nuostabią virtuvę, vietinių rankdarbius bei paveikslus.

Meghalaya – dėl žmogaus rankomis sukurtų grožybių

Meghalaya

Žinomas dar ir kaip debesų namai, Meghalaya yra pasislėpęs brangakmenis po Khasi pušų mišku. Viena iš spalvingiausių Indijos pietryčių daliu dėka vešlių nuolydžių, trykštančių krioklių, mįslingų urvų, tankių miškų bei žėrinčių ežerų bei upių. Meghayala yra tobulas pasirinkimas norintiems per atostogas mėgautis gamtos teikiamais malonumais. Tik čia pamatysite tiltus, kuriuos pastatė žmogus taip, kad jie augtų patys. Khasi gentis augina šiuos tiltus nuo jau daugelį amžių. Visiškai subrendęs tiltas gali išlaikyti kelias dešimtis žmonių. Vienas labiausiai žinomų tokio tipo tiltų yra dviaukštis šaknų tiltas esantis Cherrapunjee, o jis stovi jau 200 metų.
Krem Mawsmai urvai taip pat sulaukia daug dėmesio. Įspūdingų formų stalaktitai ir stalagmitai susiformavo per šimtmečius. Turėtumėte nustebti sužinoję kad pats švariausias kaimelis, pavadinimu Mawlynnongs, taip pat įsikūręs šiame regione. Ir tai dar ne viskas. Apsilankę Meghayala galėsite paragauti vietinės virtuvės patiekalų ir atsipalaiduoti kartu su jus supančiomis gamtos grožybėmis.

Kerala – dėl savo užutekių ir kitų dalykų

Kerala

Nepaliesti užutekiai, paplūdimiai, kuriuose apstu kokosų, atgaivinantys masažai bei spalvingi festivaliai. Taip, tai Kerala, viena iš vaizdingiausių Indijos vietų į kurią žmonės plūsta masiškai. Vieta tiesiog buvo palaiminta gamtos grožiu. Be jau minėtų grožybių čia taip pat galima rasti daug laukinės gamtos rezervatų. Kiekvienas save keliautoju laikantys žmogus privalo čia apsilankyti. Viešnagė gyventi pritaikytose valtyse, pasivaikščiojimai po vešlius nuolydžius, jodinėjimai drambliais, ir daug kitų pramogų – tai būtina patirti bent kartą gyvenime. Būtų nuodėmė jeigu čia apsilankę neparagausite tradicinio maisto, kuris patiekiamas ant banano lapų.

Hampi (Hampis) – dėl savo nuostabių paminklų

Hampi

Miestas, paniręs į didingą Vijaynagara imperijos praeitį nuo XVI iki XVI amžiaus. Miesto griuvėsiai bei daug skirtingų, bet tuo pačiu įspūdingų paminklų, šventyklos bei rūmai vis dar pasakoja apie praeityje nuostabiai gyvenusią civilizaciją. Ar tai būtų Virupaksha artistiškumas, užburiančiai sukonstruota Viyaja Vittala šventykla ar ornamentais puošta Achutaraya šventykla, pamačius bet kuri iš šių grandiozinių statinių Indija atrodys visai kitaip. Kelionė į šią istorinę vieta yra nieko verta jei nepatirsite Hampi Utsav muzikos festivalio garsų ir tautinių šokių.

Mysore (Maisoras) – dėl savo turtingos kultūros

Mysore

Mysore laikoma Karntaka esančia kultūros sostine pietų Indijoje. Šis istorinis miestas yra žinomas dėl savo rūmų bei sodų. Nors šiuo metu čia klesti informacinių technologijų pramonė, vieta vis dar turi pakankamai senovės šarmo. Miestas gatvės dvelkia kvėpintais smilkalais, prekiaujama šilkiniais sariais prie kurių stovi eilės. Kitaip tariant, visas miestas spindi. Net neverta sakyti, kad kiekvienas objektas atveria miesto praeitį. Miesto rūmai, žėrintys nakties metu, Brindavan sodai prie kurių pastatyti muzikiniai fontanai, „spalvoti“ drambliai kuriuos galite pamatyti Mysore Dasara festivalio metu, ar bet kuri šventykla atims žadą ir neleis nusivilti sprendimu aplankyti šį miestą.

Andamanų ir Nikobarų salos (Andaman ir Nicobar) – dėl grožio ir vandens sporto

Andaman ir Nicobar

Andaman ir Nicobar yra maždaug 500 salų grupė Bengalijos įlankoje. Čia apstu žydro vandens, žaliuojančių miškų bei aukščiausios kokybės paplūdimių. Šios salos dar vis neišnaršytos, tad jas supa savotiškai mįslinga aura bei žavesys, tad nesunku įsivaizduoti kiek daug žmonių čia nusprendžia praleisti savo laiką. O ir veikti čia yra daugiau negu tik gulėti ant smėlio. Jei nusibos gėrėtis saulėlydžiais, matomais čia (nors vargu ar tai įmanoma), vietiniai jums pasiūlys išbandyti vandens sportą. Įvairiapusis jūros gyvenimas bei koraliniai rifai suteikia puikią galimybę panardyti. Safariai laivu taip pat galimi tiems, kurie nori atrasti nematytą pasaulį. Kiek atokiau esančioje Baratang saloje galėsite patyrinėti kalkakmenio urvus ar tiesiog pasidžiaugti laukinės gamtos vaizdai. Čia apstu spalvingų egzotiškų paukščių, o įkūrus stovyklaviete po švytinčiu mėnuliu virš galvos bemat pranyks visos problemos. Galėsite patys pasigauti žuvies ar krabų bei juos pasigaminti vakarienei. Skamba kaip fantastiška diena.

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x